20 éve fogadnak lippstadt-i cserediákokat a lila falak
Balázs és Lukas, Bálint és Lennart, Anni és Janine…. Csak néhány cserepár a közel 500 német és magyar diákból, akik készen álltak megismerni egy másik kultúrát, betekinteni egy másik európai iskola és család életébe. Mindezt számukra a lippstadt-i Marienschule és a Neumann Középiskola között 1992-óta sikeresen működő diákcsereprogram tette lehetővé. „Kétségtelen, hogy  megmérettetik ilyenkor a  német nyelvtudás, de még fontosabb, hogy a talpraesettség,a  vendégszeretet, a kommunikálni vágyás is, mint mindig, ötösre vizsgázott.“ – állítják német kollégáink,  Gaby Ibing-Heinemann  Tanárnő és Wilfried Jäger Tanárúr, akiknek vezetésével szeptember elején 25 német gimnazista érkezett Egerbe, viszonozva neumannos diákok májusi látogatását. Kádárné Bozsik Zsuzsanna és Sipeki Csilla Tanánők kiváló időt „rendeltek“ német barátaiknak, akik a péntek esti érkezést követően szombaton a Mátai Lovasfaluban szekerekre szállva közelről csodálhatták meg a „pusztát“. Vasárnap a családoké volt a főszerep: Aggtelek, szalonnasütés, Tisza-tavi Ökocentrum, Szépasszony-völgy… végtelen volt az élmények sora. Hétfőn Dr. Sipos Mihály Igazgató Úr köszöntője után német cserepartnereink várakozással telve kisérték el magyar vendéglátókat az órákra. A délutáni városnézést egy közös paintball csata zárta, ami még inkább összekovácsolta a kis közösséget. A keddi szilvásváradi túrázást követően szerdán a fővárosé volt a főszerep: A Parlament, a Mátyás-templom, s egy dunai hajókázás  szerepelt a programban. De természetesen Eger sem maradhatott ki: Csütörtökön a Marcipán Múzeum, a Minaret és a Csillagvizsgáló bűvölte el a német diákságot. Aznap este azonban már a búcsúestre is készülni kellett, ami –éppúgy, mint Németországban-keserédesre sikeredett. A vidám német-magyar pinpong, - és tekepartik mellett itt-ott szomorú arcocskák jelentek meg, készültek az utolsó előtti közös fényképek…..„Remélem, még látjuk egymást az életben…“ – olvasható  közös facebook oldalukon. Bizonyára…, hisz már most kérdezgetik: „Tanárnő! Mikor megyünk legközelebb Lippstadt-ba?“
Sipeki Csilla
németnyelv tanár