Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Londoni kirándulás
Elérkezett a várva várt június 1-je, amikor nagy izgalommal gyülekeztünk iskolánk előtt, buszainkra várva. Gyorsan be is pakoltunk és nekivágtunk a hosszú útnak, a világ legvidámabb idegen vezetőjével, Herminával. Pontosan 1 nappal később már Brüsszelben találtuk magunkat. Közösen tettünk egy sétát Európa legszebb terén, a Grand Palace-on, megnéztük a „Pisilő kisfiút”, majd önállóan tölthettük el szabadidőnket. Az éjszakát Formula 1-es szállón töltöttük.
Másnap a Csalagúton keresztül átértünk a borongós szigetországba. Megnéztük a doveri fehérsziklákat és a várat, Canterburyben a katedrálist és Rochesterben Mark Twain szülőházát. Este mindenki megismerhette a fogadó családját Catfordban. Ekkor volt II. Erzsébet királynő uralkodásának gyémánt jubileuma, de mi ebből csupán annyit vettünk észre, hogy mindenhol nagy volt a tömeg. Sajnos mi nem láttuk a Királynőt, csak csoportunk néhány tagja részesült ebben a kiváltságban. A 4 napos városnézés alatt tettünk egy kört a London Eye-on, megtekintettük a Parlamentet a Big Bennel együtt, találkoztunk a Madamme Tussaud’s-ban Rafael Nadallal, Ghandival és még sok híresség viasz szobrával, végül sétáltunk egy nagyot az Oxford Streeten. A hajókázás közben láttuk az Olimpia épületeit, az Uborkát, és szinte minden épület ablakában az angol nemzeti zászlót. A két legjobb sofőr  Pali és  Fecó, akiket számtalanszor megtapsoltunk az út során, elvitt minket, hogy megmutassák a Chelsea stadiont.

Miután London nevezetességeit megtekintettük, utunkat Párizs felé vettük. Párizsban egy felejthetetlen napot töltöttünk el, amikor is 10 km-t sétáltunk mialatt felmentünk a Monte Parnasse-ba, Párizs legmagasabb épületébe, ahonnan látni lehetett az egész várost felülről. A következő állomásunk a Notre Dame volt, ahol ebédszünetet kaptunk. A délutáni programunk a Louvre és a Tulériák kertje volt, ahol csodaszép növényeket csodálhattunk meg. Utolsóként az Eiffel-toronyhoz látogattunk el, majd metróval a buszhoz siettünk és indultunk vissza Egerbe. A hosszú hazaút alatt a fárasztó hét miatt mindenki bágyadtan szenderült álomba.

Köszönjük szépen tanárainknak, hogy megszervezték azt az utat, ami életre szóló élményt nyújtott nekünk, főként Balog Tibor tanár úrnak és Balogné Hegedüs Adrienn tanárnőnek.

Gyurkó Fruzsina és Urvári Zsófia 11. E