Apr
Költészet napja
Mar
Tavaszi szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap: március 31., szünet utáni első tanítási nap: április 7.)
Felvételi jegyzék (ideiglenes rangsor) közzététele
Március 15. - Nemzeti ünnep
Mar
Curie kémiaverseny területi forduló (14:00)
Informatika (Programozás) OKTV döntő
Mar
Zrínyi Ilona matematikaverseny (14:00)
„Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét
 „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét (március 1-5)
Ifjú Geográfus díjat kapott Lövei Tímea
Az OKTV versenyeken legeredményesebben szereplő tanulóknak 2012. június 1-én, Budapesten megtartott OKTV díjkiosztó ünnepségen adták át az elismerő okleveleket. Lövei Tímea 12. E osztályos tanuló földrajzból országos második helyezést ért el. Az első három helyezett egyikeként az oklevélen kívül a Magyar Földrajzi Társaság által adományozott " Ifjú Geográfus" díjat is átvehette, amihez még egy éves tagság is járt.

Lövei Tímea az OKTV mellett más földrajzi tanulmányi versenyen is sikeresen szerepelt. Már 7 éve rendszeres áprilisi program számára egy Miskolci utazás, amelynek hátterében az áll, hogy már hatodikos kora óta minden évben résztvevője a Less Nándor Országos Földrajzverseny döntőjének. A tapasztalata ellenére továbbra is nagy kihívást jelent a versenyre való felkészülés, mert a feladatok nagyon szerteágazó tárgyi tudást igényelnek és évről-évre nehezednek. Maga a döntő első nap egy írásbeli tesztfeladatból, második nap pedig egy szóbeli prezentációból és hozzá kapcsolódók ábra-, illetve képelemzésből áll. A sok felkészülés meghozta eredményét és kategóriájában idén is győztes lett Timi. Ez azért különösen fontos számára, mivel a verseny történetében egyedülálló módon mindhárom kategóriában elhozhatta az első helyezettnek járó emlékplakettet.

Ugyancsak első helyezett lett Timi a Kőrösi Csoma Sándor Nemzetközi Földrajzversenyen és második lett a Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyen.

Szeretettel gratulálunk Timinek és felkészítő tanárának, Dr. Löveiné Hadnagy Katalin tanárnőnek!