Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Országos 2. helyezés német nyelvi versenyen
A HEBE Kft által meghirdetett Spiel und Gewinn! elnevezésű verseny már sokéves múltra tekint vissza. Mivel már több éven keresztül versenyeztem ebben a versenyben, idén úgy döntöttem, hogy ismét próbára teszem magam Teens kategóriában. Mind az őszi, mind a tavaszi forduló 3 részből áll. Itt különböző témákhoz kapcsolódó feladatokat kellett megoldani. Ezek ellenőrzésében (pl. az esszékben) nagy segítségemre volt Ralf Steinhilper lektor is. Az első féléves verseny írásbeli fordulójában országos első helyezett lettem. Ennek nagyon megörültünk, mivel így részt vehettem a szóbeli fordulón. Ennek fődíja egy egyhetes nyelvi tábor volt. A szóbeli forduló március 7-én került megrendezésre Gödöllőn. Ide Báder Zita tanárnő kísért el. Először egy feladatlapot kellett kitölteni, melyet a 3 forduló feladataiból állítottak össze. Így ellenőrizték, hogy valóban én csináltam-e meg. Itt mindössze 0,5 pontot veszítettem. Ezután következett a prezentáció. Ehhez egy plakátot kellett készíteni ’A legszebb nyaralásom’ témában. Ez elég jól sikerült, habár borzasztóan izgultam.
Végül jött az eredményhirdetés. 100 pontból 96-ot sikerült elérnem. Nyertem egy szótárat és jövőre ingyen versenyezhetek Abiturient kategóriában. Egy hete pedig a szóbeli eredménye érkezett meg. Itt a második helyet sikerült elérnem, csupán 1 ponttal lemaradva az első helyezésről.
Ezúton is szeretném megköszönni Báder Zita tanárnő és Ralf Steinhilperlektor segítségét. Remélem, a tavaszi fordulóban is legalább ilyen szépen fogok teljesíteni.

Juhász Orsolya
 10.c