Feb
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály) A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály)
A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Végzős bál
Feb
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (Emléknap február 25.)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Feb
A középfokú iskolákba történő jelentkezés határideje
2020. május-júniusi érettségi vizsgaidőszak jelentkezési határideje
Feb
Arany Dániel Matematikaverseny, Kezdők, Haladók, I. és II. kategória, II. forduló
Síszünet
Síszünet. február 12-14.
Biológia OKTV II. forduló
Junior Achievement - a dobogó legfelső fokán a Neumannos diákvállalkozók
„Ez profi munka volt, igazi vállalkozóként is megállnák a helyüket” ezekkel a szavakkal búcsúzott a szakmai zsűri a Neumann János Középiskola és Kollégium diákjaitól a ”Gazdasági Kalandjáték” Országos Tanulmányi Verseny döntőjén, amely a Junior Achievement Magyarország szervezésében került megrendezésre Budapesten. A győzelem megszerzése kitartó és alapos munka eredménye, hiszen a verseny első fordulója még októberben zajlott le. Ekkor alapították meg a diákok (Antal Balázs, Baradnai Attila, Magyari Máté, Szabó Mátyás és Petz Olivér) a vállalkozásukat, az EnviCo Kft-t, amelynek célja a megújuló energiaforrások alkalmazása és a környezettudatos szemlélet kialakítása és terjesztése.  Az elődöntők során ehhez kapcsolódóan kaptak a diákok különböző elméleti és gyakorlati feladatokat.

Az igazi kihívás a döntőben várt rájuk, itt ugyanis a feladatokra kidolgozott megoldásokat zsűri előtt prezentálni is kellett. A diákoknak ez sem okozott gondot, színvonalas prezentációik, előadásmódjuk, kreativitásuk és felkészültségük kivívta a zsűri elismerését. A Neumannos diákok évek óta lelkesen vesznek részt ezen és az ehhez hasonló versenyeken, mivel ez arra is lehetőséget biztosít  számukra, hogy az évek során megszerzett elméleti tudásukat a gyakorlatban is kamatoztathassák.

Szeretettel gratulálunk a győzelemhez a tanulóknak és felkészítő tanáraiknak, Czeglédi Tímea és Beke Noémi tanárnőknek!