Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
A FELVIDÉKI „FENEGYEREKEK” TÖRTÉNETE…
    Az Év Kollégiuma címért folytatott vetélkedősorozat következő állomása a „Határon túli magyarság” kategória újabb versenye volt, amelyet hagyományosan az Egri Csillagok Középiskolai Kollégiumban került megrendezésre 2012. március 7-én. Ebben a sorozatban minden évben a Történelmi (Trianon előtti) Magyarország egy-egy olyan régiója kerül terítékre földrajzi, történelmi, politikai és kulturális szempontból, amelyben napjainkban még viszonylag nagyobb számban élnek magyarok. Az elmúlt években volt már szó a Vajdaságról, Kárpátaljáról, Erdélyről és a Székelyföldről, ezúttal pedig a csodálatos Felvidék következett.
    A versenyzések tekintetében rutinosnak mondható csapat vállalta, hogy ezen megméretteti magát, ugyanis az Azurák Dávid (10/F), Faragó Bence (10/T) és Holecz Szabolcs (10/T) alkotta társaság a tavalyi évben már sok örömöt szerzett nekünk az Eger- ismereti vetélkedők során. Szükség is volt erre, mert az AJTP-s sítábor, és a versenynaptár sűrűsége miatt későn indulhatott meg a felkészülés, valamint nehezítette ezt a rengeteg történelmi személyről, a sok egyéb híres emberről, művészeti látnivalóról, néprajzi jellegzetességről és számos más dologról megtanulandó hatalmas mennyiségű anyag, amelyből már magának a több száz fontos magyarlakta település neveinek a megtanulása sem volt könnyű, az meg már végképp nem, hogy milyen dolgok kapcsolhatók hozzájuk. A fiúk viszont derekasan álltak hozzá a munkához, amelyet főleg a verseny előtti utolsó néhány napban végeztek eredményesen.

A vetélkedőn a befektetett munka és a korábbi versenyrutin végül is meghozta gyümölcsét, mert a csapat végig vezetve, a mezőnyt szinte oktatva, a különbséget fokozatosan növelve gyűjtötte be az újabb első helyezést. Ennek azért van különös jelentősége, mert kevés ilyen témájú rendezvény van országos szinten is az általános és középiskolás diákok számára egyaránt, pedig jóval több kellene, mert határon túli honfitársaink a történelem különböző viharaiban sokat szenvedve, üldöztetve is vállalták magyarságukat a legvérzivatarosabb időkben is, példát mutatva ezzel magyarságukból, hazafiságukból nekünk anyaországi magyaroknak is.
    Mivel iskolánk három talpraesett és kiváló kollégista diákjának méltó módon sikerült róluk megemlékezni, ezért méltán érdemelték ki a jó értelemben vett és jelképesen használt „felvidéki fenegyerekek” címet. Reméljük, hogy jövőre más terület kapcsán is elmondhatunk valami hasonlót róluk. Köszönjük szépen, szép volt, fiúk.

Murányi Dénes
felkészítő tanár