Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Diákvállalkozók versenye és kiállítása a Neumann János Középiskolában
„A vállalkozói és/vagy a pénzügyi ismeretek általános és középiskolai diákok körében való terjesztése”
KKC-2008-A-09-04-114 azonosítószámú pályázat

Diákvállalkozók versenye és kiállítása a Neumann János Középiskolában
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal támogatásával egy kétéves projekt keretében középiskolások által alakított valódi vállalkozások mutatkoztak be 2011. november 24-én a Neumann Ifjúsági Vállalkozói Központban.
A Neumann Középiskola és Kollégium 2009-ben elnyert pályázata teremtette meg a lehetőséget a kétéves projekt megvalósítására. A program célul tűzte ki a vállalkozói kultúra fejlesztését és terjesztését a középiskolákban. A középiskolák közötti együttműködés erősítésére is alkalmat kínáló projekt záró rendezvényeként került megrendezésre a valódi diákvállalkozók versenye és kiállítása, amely mind a látogatók, mind a zsűri tetszését elnyerte.
A zsűri egyik tagja Hári-Kapusi Gabriella a Junior Achievement Magyarország Alapítvány regionális fejlesztési menedzsere így értékelte a versenyt:
 Nagy örömmel tettem eleget annak a felkérésnek, hogy legyek a 2011. november 24.-én Egerben megrendezésre kerülő diákvállalkozási vásár egyik zsűritagja. Számomra ugyanis mindig öröm látni a fiatal vállalkozókat és azok új ötleteit. Kreativitásban most sem volt hiány. Minden diákvállalkozás hozott valami új ötletet, terméket, szolgáltatást a piacra, amellyel eddig nem találkoztam. Az ötleteken túl látszott, hogy nagyon sokat készültek a vásárra. Ez megjelent mind a marketing tevékenységükben, mind a kommunikációjukban, mind a termék- és cégbemutatójuk során. Azok a vásárlók, résztvevők, akik jelen voltak, egy nagyon magas színvonalú vásár részesei lehettek.

A zsűri feladata az volt, hogy a vállalkozásokat összességében értékelje a megadott szempontrendszer szerint (cégbemutatás, termék és szolgáltatás, marketing, kommunikáció, stand, stb.). Ez nehéz feladat volt, hisz minden diákvállalkozás nagyon jó volt. De még így is, egy ilyen erős mezőnyben is voltak olyanok, akik kiemelkedtek a többiek közül. Azt lehet mondani, hogy a csapatok fele nem csak helyi, de országos, sőt véleményem szerint akár nemzetközi szinten is megállnák a helyüket.

A magam részéről én csak abban reménykedem, hogy így lesz. Bízom benne, hogy a fiatalok tovább folytatják tevékenységüket, amellyel megtanulhatják a vállalkozás alapjait és hatalmas tapasztalatokra tehetnek szert. Remélem, viszontláthatom őket a Junior Achievement Magyarország Alapítvány (www.ejam.hu) országos diákvállalkozási vásárain és versenyein.

A verseny eredménye:

1. Energia Csokings (Neumann János Középiskola és Kollégium Eger)
2. Saláta Kuckó (Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola Mezőkövesd)
3. Torztükör (Bajza József Gimnázium és Szakközépiskola Hatvan)

Kolman Miklós
Projektmenedzser