Nevelési értekezlet
Matematika OKTV, I. és II. kategória, I. forduló
Német nyelv OKTV I. forduló
A Nagy-Eged sikeres meghódítói
 2011/12-es tanévben ismét megkezdődtek az Eger városi középiskolai kollégiumok közötti versenyek, amelyeket hagyományos módon a Wigner Jenő Műszaki és Informatikai Középiskola által megrendezett „EGED-FUTÁS” nyitott. Ennek során a 3-3 fős fiú és lány csapatoknak, valamint egyéni versenyzőknek 9 km-es, emelkedőkkel és köves hegyi utakkal teli távot kellett teljesíteni a rendező intézmény udvaráról a Nagy - Eged hegy csúcsáig. Diákjaink sikerei a múltban megszokottakhoz hasonlóan ezúttal sem maradtak el.
    A lányok Nagy Ilona és Dudás Zita tanárnők szervezésével nehezen álltak össze, de végül mégis sikeres formációt alkottak. A Tősi Julianna, Váradi Vivien és Szűcs Martina összetételű csapat (mind Mátyás kollégium) összetettben a második helyen zárt, míg egyéniben Tősi Julianna nyerte meg a lányok küzdelmét. Szükséges megemlíteni a servitás Gordos Ágnes Boglárka és Neviczky Brigitta szereplését is, akik tisztességesen teljesítették az előírt útvonalat.
    Sok probléma nehezítette a fiúk felkészülését és csapatuk összeállítását is (sérülések, betegségek, egyéb elfoglaltságok). Ennek ellenére egy stabil kisebb mag vállalta Murányi Dénes tanár úrral a felkészülést, amelynek végül olyan eredménye lett, amelyben még titokban sem reménykedtünk. Összesen 4 fiú tudott végül részt venni, de ők mindannyian erőn felül teljesítettek. A csapatot Papp Alex, Pilinyi László és Simon Máté alkotta (mindannyian pozsonyisok), akik még egyéniben is kiváló szinten teljesítettek, ennek köszönhetően megszerezték csapatban az első helyet. Ez azért nagy dolog, mert az előző három évben mindig másodikak lettünk. Külön elismerés illeti Grónás Márk (Pozsonyi) szereplését, aki a csapatból kimaradva is vállalta a küzdelmet, és élete legjobbját teljesítve egyéni hetedikként zárt.
    Ezúton gratulálunk az összes résztvevőknek, egyúttal biztatunk másokat is arra, hogy jövőre csatlakozzanak hozzánk, hogy még többen képviseljék intézményünket, és még eredményesebbek lehessünk.
Eger, 2011. szeptember 20.