Tanévzáró, bizonyítványosztás
Jun
Tanév utolsó tanítási napja (hivatalos)
Szóbeli érettségi vizsgák
 Szóbeli érettségi vizsgák (június 14-21.)
Osztályozó konferenciák
Nemzeti Összetartozás Napja
Írásbeli érettségi dolgozatok megtekintése
 Írásbeli érettségi dolgozatok megtekintése (május 31 - június 1.)
Helyismereti memóriajáték

Helyismereti memóriajátékra várjuk jelentkezéseiteket! A játék a könyvtári pályázat honlapján érhető el: http://eszapport.ektf.hu/ Helyismereti memóriajáték menüpont.

A feleletválasztós tesztkérdéseket elektronikusan egy webes felületen kell megoldani.

Minden fordulóban értékes nyeremények találnak gazdára.

Az Eszterházy Károly Főiskola Könyvtára pályázati partnereivel (Eszterházy Károly Gyakorló Iskola, Egri Hittudományi Főiskola, Heves Megyei Levéltár, Neumann János Középiskola és Kollégium) helytörténeti-helyismereti vetélkedőt szervez középiskolás diákok számára.

A vetélkedő fontosabb témakörei: Eger történelmi múltja, Műemlékek Egerben, A vizek városa, Eger, mint iskolaváros, Eger az irodalomban, Egri főpapok, A Bükki Nemzeti Park, Heves megye természeti és kulturális értékei, Heves megye néprajza.

Az internetes vetélkedő 18 fordulóból áll, minden fordulóban 20 kérdést teszünk fel, amelyek egy-egy témakört dolgoznak fel. Minden forduló 4 hétig lesz elérhető. A fordulók folyamatosan kerülnek fel a weboldalra szeptemberig. Nem szükséges mind a 18 fordulóban indulni, 1-2 fordulóra is be lehet kapcsolódni. Az összesített versenyben viszont nagyobb eséllyel indul, aki több fordulót is kitöltött. Természetesen vannak fordulónkénti nyeremények is.

Minden forduló után a legjobb megoldást (illetve a legjobbak közül kisorsolt pályázót) díjazzuk, az összesített versenyben a legjobb három diák kap értékes jutalmat. Az eredményhirdetésre szeptember végén kerül sor.

A kérdések eredményes megoldásához megadjuk a felhasználható szakirodalmat. Az online források linkjei, illetve a beszkennelt szövegek a pályázat honlapjáról érhetők el.  A pályázati honlap címe: http://eszapport.ektf.hu/. A Helyismereti memóriajáték menüpontban az egyes fordulókra rákattintva, megtaláljátok a kitöltendő teszteket, és hozzájuk a felhasználható szakirodalmakat.

Kérünk benneteket, hogy a teszteknél töltsétek ki a kérdések elején található adatokat (neved, iskolád neve, saját email-címed), amelyekkel azonosíthatjuk a résztvevőket, illetve át tudjuk adni a nyereményeket. A tesztek lementhetők és kinyomtathatók, de a végleges kitöltés során ne lépjetek ki addig a tesztből, amíg nem válaszoltatok az összes kérdésre.

Nevezési határidő nincs, a játékhoz bármikor lehet kapcsolódni, azt figyelembe véve, hogy minden forduló 4 hét után lekerül a weboldalról.

Ha kérdésetek van a vetélkedővel kapcsolatban, forduljatok bizalommal az iskola könyvtárostanárához, akár e-mail-ben, akár személyesen az iskolai könyvtárban.

Lőrincz Andrea, e-mail: lorincza@nejanet.hu

Várjuk jelentkezéseiteket! Jó versenyzést mindenkinek!

Lőrincz Andrea könyvtárostanár

szakmai vezető