Tantestület
Központi írásbeli vizsgák a 7. és 9. évfolyamra, AJTP-be, 10:00
A 2022/2023. tanév első félévének utolsó tanítási napja
Jan
AJTP felvételi (pszichológia teszt, beszélgetés)
Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. évfolyam regionális forduló, 13:30-14:30
Informatika OKTV (Programozási ismeretek kategória) II. forduló
Jan
Bolyai Természettudományi Csapatverseny 7-8. évfolyam regionális forduló, 14:30-15:30
Jan
Hatodikosok és hetedikesek idegen nyelvi versenye - angol, német szóbeli forduló
Jan
Tájékoztató előadás az általános iskolások és szüleik részére
Német látogatók Egerben
Április 6-án este izgatottan mentünk ki a vasútállomásra, de ezúttal nem mi utaztunk el. Az Esslingen városából érkező cserediákokra várakoztunk, hogy közösen köszöntsük őket. Már ismerősként üdvözöltük egymást, hiszen körülbelül egy fél éve, októberben, mi mentünk el hozzájuk. Ezután egy hétig maradtak nálunk, s mi megpróbáltunk a lehető legjobb házigazdák lenni.
    Csütörtökön megmutattuk vendégeinknek iskolánkat, a Neumann János Középiskola és Kollégiumot, majd a kisvonattal kocsikáztuk körbe a város nevezetességeit. Amit így nem tudtunk megtekinteni, a délután folyamán gyalogszerrel látogattuk meg.

Pénteken kora reggel indultunk Budapestre, ahol a szeles idő és az Európai Uniós delegációk sem ronthatták el vidám hangulatunkat.  Hajókáztunk a Dunán, megcsodáltuk a Parlament épületét, és időnk egy részét a várnegyedben töltöttük.
A hétvégét a családok szervezték meg, legtöbben Miskolctapolcát választottuk, ahol nem csupán a Barlangfürdő, de a bob pálya és a közeli kalandpark is rendelkezésünkre állt. Szombaton, mi, diákok készültünk esti programmal, ahol egy közös bowlingozás keretében építettük kapcsolatainkat a német tanulókkal. Vasárnap pedig megismertettük velük a szalonnasütés rejtelmeit, tudniillik, Németországban ez nem egy bevett és ismert szokás.
    A hétfőt Szilvásváradon töltöttük, túráztunk, kisvonatoztunk, s rengeteg fényképet készítettünk a Fátyol-vízesésről.
    Kedd délelőtt az iskolában prezentációkat készítettünk a hét eseményeiről, és ezeket bemutattuk tanárainknak, dél körül pedig Rázsi Botond alpolgármester úr köszöntött minket a Városházán. A késő délután már a búcsú hangulatában telt. A Kulacs Csárda és Panzióban fogyasztottuk vacsoránkat, természetesen tradícionális magyar ételekkel. Még egy közös táncra is volt lehetőség, melyet néptáncos fiúk tanítottak nekünk.
    Április 13-án, szerdán, kora reggel indult a vonat, s szomorúan köszöntünk el német barátainktól.
    Ez a cserediák program nagyon jó esély lehet arra, hogy gyakorlatban használjuk idegen nyelvi tudásunkat, és ezzel fejlesszük azt, akár angolról, akár németről legyen szó. Köszönjük a lehetőséget iskolánknak, a Neumann János Középiskola és Kollégiumnak, és a két szervező tanárnak, Báder Zita tanárnőnek és Csutorás Ferenc tanár úrnak.

Perge Laura
2011-04-27