Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Oct
Újra az év kollégiuma lettünk
    A hagyományoknak megfelelően az Eger Városi Kollégiumi Szövetség az idei tanévben is kiírta azt a versenysorozatot, amelynek végén el lehetett nyerni a fent megnevezett címet, amelyet az iskolánk történetében első ízben tavaly sikerült elhódítanunk.
    A sorozat az előző évekhez hasonlóan zajlott, vagyis az egri középiskolai kollégiumok (összesen mintegy 13 intézmény vett benne részt) a legkülönbözőbb témákban rendeztek egymásnak vetélkedőket (sport, ügyesség, történelem, irodalom, népművészet stb.).
    Az idén összesen 16 verseny került megtartásra. A kollégiumunk erejét mutatja, hogy ezeken 14 alkalommal sikerült a dobogó valamelyik fokán végezni, de legtöbbször az első vagy a második hely lett a kollégistáinké. Ehhez hasonló teljesítményt a többi 12 kollégiumnak nem sikerült felmutatni, sőt, még csak meg sem közelítették ezt.
    A két évvel ezelőtti peches sorozat után már az elmúlt évben is nagy fölénnyel sikerült a címet megszerezni, az idén ez azonban minden nehézség ellenére még simábban ment, mint a legutóbbi sorozatban, mert most a tavalyi közel 40 pont helyett 65 pontos győzelmet arattunk a második helyezett Szilágyi előtt.
    Az eredmények ismertetése a lentebb szereplő táblázatban történik, amelyből jól látható, hogy mennyi diákot sikerült megmozdítani a nemes cél érdekében, és hogy ők milyen odaadó és eredményes munkát végeztek akár a felkészítő tanáraikkal, akár önállóan.
    Külön ki kívánom emelni, hogy az idén először sikerült a duplázás az intézményünknek, mert nem csak az „Év kollégiuma” címet, hanem az úgynevezett „Spartakiádot”, a sportversenyekből álló rendezvényt is sikerült megnyerni.
    Ezek után elmondható, hogy fokozottan érvényesült egykori nagyhírű főiskolai tanáromnak az a mondása, amely akár innentől legendává is válhat. Ő az egyik zsűrizése alkalmával az aktuális verseny után odajött hozzám, és akkor mondta a következőt: „Ahol Neumann, ott már baj van” – mármint az ellenfeleink számára.
    Ezúton gratulálunk mindenkinek, aki valamilyen szinten is hozzájárult ezen csodálatos sikerek eléréséhez, és reméljük, hogy ezeket a jövőben minél többször meg tudjuk majd ismételni.

Az "Év Kollégiuma" díj elnyerői

Eger, 2011. április 15.