Tantestület
Központi írásbeli vizsgák a 7. és 9. évfolyamra, AJTP-be, 10:00
A 2022/2023. tanév első félévének utolsó tanítási napja
Jan
AJTP felvételi (pszichológia teszt, beszélgetés)
Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. évfolyam regionális forduló, 13:30-14:30
Informatika OKTV (Programozási ismeretek kategória) II. forduló
Jan
Bolyai Természettudományi Csapatverseny 7-8. évfolyam regionális forduló, 14:30-15:30
Jan
Hatodikosok és hetedikesek idegen nyelvi versenye - angol, német szóbeli forduló
Jan
Tájékoztató előadás az általános iskolások és szüleik részére
A Könyvtárhasználati vetélkedő utolsó fordulóján és egyben a vetélkedő-sorozaton is a Neumann győzedelmeskedett

Iskolánk 7. K osztályos csapata, a Kis könyvbarátok nyerte a Könyvtárhasználati vetélkedő-sorozatot. Az utolsó fordulón maximális pontszámmal teljesítve verhetetlenek voltak a Neumann legifjabb tanulói: Csutorás Péter, Gyönki Bendegúz és Seres Gergő.

A végső, negyedik forduló 2011. április 7-én, az Eszterházy Károly Főiskola B. épületében, a jelenlegi Központi Könyvtárban került megrendezésre a „Tudásdepó-Expressz” című TÁMOP-pályázat keretében.

A rendezvényt Tamásné Fekete Adrienn, a Főiskolai Könyvtár igazgatóhelyettese nyitotta meg. Rövid bevezetőjében kiemelte a könyvtári ismeretek fontosságát, minden eddiginél nagyobb jelentőségét az információszerzésben, tájékozódásban, és azt a lehetőséget, amelyet a nyertes TÁMOP-pályázat nyújtott ennek a vetélkedő-sorozatnak a megrendezéséhez is. Összefoglalta az eddigi három forduló tanulságait, kiemelte a diákok alapos tudását, gyakorlati ismereteiket, majd megköszönte a felkészítő könyvtárostanároknak, Albert Anikónak (EKF Gyakorló Általános Iskola) és Lőrincz Andreának (Neumann János Középiskola és Kollégium) eredményes munkájukat.

Ebben a fordulóban a diákok olyan feladatokat kaptak, amelyek megoldásához számítógépes ismereteiket kellett felhasználniuk. Elektronikus könyvtárakban és katalógusokban kerestek információt, az interneten kutathattak a válaszok után.

A november óta tartó felkészítés, felkészülés meghozta gyümölcsét, a Neumann másik csapata, a Pindur pandúrok is dobogós, harmadik helyen végzett. A 9. B osztályos lányok szintén maximális pontszámmal teljesítették az utolsó fordulót, csapattagok: Barta Diána Anna, Tóth Viktória és Tóth Zsanett.

A versenyzők kitartó és eredményes munkájuk jutalmául értékes könyvajándékokat és irodai felszerelést vehettek át.

Szívből gratulálok a versenyzőknek, és remélem, szép emlékeket őriznek a versenyről és a versenyre való felkészülésről.

Lőrincz Andrea
 felkészítő könyvtárostanár