Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
A Könyvtárhasználati vetélkedő utolsó fordulóján és egyben a vetélkedő-sorozaton is a Neumann győzedelmeskedett

Iskolánk 7. K osztályos csapata, a Kis könyvbarátok nyerte a Könyvtárhasználati vetélkedő-sorozatot. Az utolsó fordulón maximális pontszámmal teljesítve verhetetlenek voltak a Neumann legifjabb tanulói: Csutorás Péter, Gyönki Bendegúz és Seres Gergő.

A végső, negyedik forduló 2011. április 7-én, az Eszterházy Károly Főiskola B. épületében, a jelenlegi Központi Könyvtárban került megrendezésre a „Tudásdepó-Expressz” című TÁMOP-pályázat keretében.

A rendezvényt Tamásné Fekete Adrienn, a Főiskolai Könyvtár igazgatóhelyettese nyitotta meg. Rövid bevezetőjében kiemelte a könyvtári ismeretek fontosságát, minden eddiginél nagyobb jelentőségét az információszerzésben, tájékozódásban, és azt a lehetőséget, amelyet a nyertes TÁMOP-pályázat nyújtott ennek a vetélkedő-sorozatnak a megrendezéséhez is. Összefoglalta az eddigi három forduló tanulságait, kiemelte a diákok alapos tudását, gyakorlati ismereteiket, majd megköszönte a felkészítő könyvtárostanároknak, Albert Anikónak (EKF Gyakorló Általános Iskola) és Lőrincz Andreának (Neumann János Középiskola és Kollégium) eredményes munkájukat.

Ebben a fordulóban a diákok olyan feladatokat kaptak, amelyek megoldásához számítógépes ismereteiket kellett felhasználniuk. Elektronikus könyvtárakban és katalógusokban kerestek információt, az interneten kutathattak a válaszok után.

A november óta tartó felkészítés, felkészülés meghozta gyümölcsét, a Neumann másik csapata, a Pindur pandúrok is dobogós, harmadik helyen végzett. A 9. B osztályos lányok szintén maximális pontszámmal teljesítették az utolsó fordulót, csapattagok: Barta Diána Anna, Tóth Viktória és Tóth Zsanett.

A versenyzők kitartó és eredményes munkájuk jutalmául értékes könyvajándékokat és irodai felszerelést vehettek át.

Szívből gratulálok a versenyzőknek, és remélem, szép emlékeket őriznek a versenyről és a versenyre való felkészülésről.

Lőrincz Andrea
 felkészítő könyvtárostanár