Tantestület
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. december 17. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2022. január 3. hétfő)
Gombavató
Karácsonyi ünnepség
Dec
Munkanap, tanítási nap (szombat, hétfői 1-4. tanórák megtartásával)
Dec
Online fogadódélután (15:00-17:00, a Microsoft Teams-ben)
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Varga Tamás Matematikaverseny I. forduló
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Olasz nyelv OKTV I. forduló
A Könyvtárhasználati vetélkedő utolsó fordulóján és egyben a vetélkedő-sorozaton is a Neumann győzedelmeskedett

Iskolánk 7. K osztályos csapata, a Kis könyvbarátok nyerte a Könyvtárhasználati vetélkedő-sorozatot. Az utolsó fordulón maximális pontszámmal teljesítve verhetetlenek voltak a Neumann legifjabb tanulói: Csutorás Péter, Gyönki Bendegúz és Seres Gergő.

A végső, negyedik forduló 2011. április 7-én, az Eszterházy Károly Főiskola B. épületében, a jelenlegi Központi Könyvtárban került megrendezésre a „Tudásdepó-Expressz” című TÁMOP-pályázat keretében.

A rendezvényt Tamásné Fekete Adrienn, a Főiskolai Könyvtár igazgatóhelyettese nyitotta meg. Rövid bevezetőjében kiemelte a könyvtári ismeretek fontosságát, minden eddiginél nagyobb jelentőségét az információszerzésben, tájékozódásban, és azt a lehetőséget, amelyet a nyertes TÁMOP-pályázat nyújtott ennek a vetélkedő-sorozatnak a megrendezéséhez is. Összefoglalta az eddigi három forduló tanulságait, kiemelte a diákok alapos tudását, gyakorlati ismereteiket, majd megköszönte a felkészítő könyvtárostanároknak, Albert Anikónak (EKF Gyakorló Általános Iskola) és Lőrincz Andreának (Neumann János Középiskola és Kollégium) eredményes munkájukat.

Ebben a fordulóban a diákok olyan feladatokat kaptak, amelyek megoldásához számítógépes ismereteiket kellett felhasználniuk. Elektronikus könyvtárakban és katalógusokban kerestek információt, az interneten kutathattak a válaszok után.

A november óta tartó felkészítés, felkészülés meghozta gyümölcsét, a Neumann másik csapata, a Pindur pandúrok is dobogós, harmadik helyen végzett. A 9. B osztályos lányok szintén maximális pontszámmal teljesítették az utolsó fordulót, csapattagok: Barta Diána Anna, Tóth Viktória és Tóth Zsanett.

A versenyzők kitartó és eredményes munkájuk jutalmául értékes könyvajándékokat és irodai felszerelést vehettek át.

Szívből gratulálok a versenyzőknek, és remélem, szép emlékeket őriznek a versenyről és a versenyre való felkészülésről.

Lőrincz Andrea
 felkészítő könyvtárostanár