Sep
Szülői értekezlet (9/Ny, 9., 10. és 11. évfolyam)
Sep
Szülői értekezlet (7., 8. és 12. évfolyam)
Sep
Osztályfőnöki nap, projektnap (9, 11-12. évfolyam), Bekuckózás (7K)
Sep
Első tanítási nap, osztályfőnöki nap
Tanévnyitó ünnepség 14:00
Aug
Osztályozó és javítóvizsgák (augusztus 26-29.)
A Könyvtárhasználati vetélkedő utolsó fordulóján és egyben a vetélkedő-sorozaton is a Neumann győzedelmeskedett

Iskolánk 7. K osztályos csapata, a Kis könyvbarátok nyerte a Könyvtárhasználati vetélkedő-sorozatot. Az utolsó fordulón maximális pontszámmal teljesítve verhetetlenek voltak a Neumann legifjabb tanulói: Csutorás Péter, Gyönki Bendegúz és Seres Gergő.

A végső, negyedik forduló 2011. április 7-én, az Eszterházy Károly Főiskola B. épületében, a jelenlegi Központi Könyvtárban került megrendezésre a „Tudásdepó-Expressz” című TÁMOP-pályázat keretében.

A rendezvényt Tamásné Fekete Adrienn, a Főiskolai Könyvtár igazgatóhelyettese nyitotta meg. Rövid bevezetőjében kiemelte a könyvtári ismeretek fontosságát, minden eddiginél nagyobb jelentőségét az információszerzésben, tájékozódásban, és azt a lehetőséget, amelyet a nyertes TÁMOP-pályázat nyújtott ennek a vetélkedő-sorozatnak a megrendezéséhez is. Összefoglalta az eddigi három forduló tanulságait, kiemelte a diákok alapos tudását, gyakorlati ismereteiket, majd megköszönte a felkészítő könyvtárostanároknak, Albert Anikónak (EKF Gyakorló Általános Iskola) és Lőrincz Andreának (Neumann János Középiskola és Kollégium) eredményes munkájukat.

Ebben a fordulóban a diákok olyan feladatokat kaptak, amelyek megoldásához számítógépes ismereteiket kellett felhasználniuk. Elektronikus könyvtárakban és katalógusokban kerestek információt, az interneten kutathattak a válaszok után.

A november óta tartó felkészítés, felkészülés meghozta gyümölcsét, a Neumann másik csapata, a Pindur pandúrok is dobogós, harmadik helyen végzett. A 9. B osztályos lányok szintén maximális pontszámmal teljesítették az utolsó fordulót, csapattagok: Barta Diána Anna, Tóth Viktória és Tóth Zsanett.

A versenyzők kitartó és eredményes munkájuk jutalmául értékes könyvajándékokat és irodai felszerelést vehettek át.

Szívből gratulálok a versenyzőknek, és remélem, szép emlékeket őriznek a versenyről és a versenyre való felkészülésről.

Lőrincz Andrea
 felkészítő könyvtárostanár