Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Oct
A Könyvtárhasználati vetélkedő utolsó fordulóján és egyben a vetélkedő-sorozaton is a Neumann győzedelmeskedett

Iskolánk 7. K osztályos csapata, a Kis könyvbarátok nyerte a Könyvtárhasználati vetélkedő-sorozatot. Az utolsó fordulón maximális pontszámmal teljesítve verhetetlenek voltak a Neumann legifjabb tanulói: Csutorás Péter, Gyönki Bendegúz és Seres Gergő.

A végső, negyedik forduló 2011. április 7-én, az Eszterházy Károly Főiskola B. épületében, a jelenlegi Központi Könyvtárban került megrendezésre a „Tudásdepó-Expressz” című TÁMOP-pályázat keretében.

A rendezvényt Tamásné Fekete Adrienn, a Főiskolai Könyvtár igazgatóhelyettese nyitotta meg. Rövid bevezetőjében kiemelte a könyvtári ismeretek fontosságát, minden eddiginél nagyobb jelentőségét az információszerzésben, tájékozódásban, és azt a lehetőséget, amelyet a nyertes TÁMOP-pályázat nyújtott ennek a vetélkedő-sorozatnak a megrendezéséhez is. Összefoglalta az eddigi három forduló tanulságait, kiemelte a diákok alapos tudását, gyakorlati ismereteiket, majd megköszönte a felkészítő könyvtárostanároknak, Albert Anikónak (EKF Gyakorló Általános Iskola) és Lőrincz Andreának (Neumann János Középiskola és Kollégium) eredményes munkájukat.

Ebben a fordulóban a diákok olyan feladatokat kaptak, amelyek megoldásához számítógépes ismereteiket kellett felhasználniuk. Elektronikus könyvtárakban és katalógusokban kerestek információt, az interneten kutathattak a válaszok után.

A november óta tartó felkészítés, felkészülés meghozta gyümölcsét, a Neumann másik csapata, a Pindur pandúrok is dobogós, harmadik helyen végzett. A 9. B osztályos lányok szintén maximális pontszámmal teljesítették az utolsó fordulót, csapattagok: Barta Diána Anna, Tóth Viktória és Tóth Zsanett.

A versenyzők kitartó és eredményes munkájuk jutalmául értékes könyvajándékokat és irodai felszerelést vehettek át.

Szívből gratulálok a versenyzőknek, és remélem, szép emlékeket őriznek a versenyről és a versenyre való felkészülésről.

Lőrincz Andrea
 felkészítő könyvtárostanár