Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
„A Neumann jó palócai…”
A Szent Erzsébet Leánykollégium szervezésében rendezték meg április 12-ének (keddnek) délutánján a „Palócföld népművészete – Jeles napok és hiedelmek” elnevezésű vetélkedőt, amelynek a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium adott otthont. Ez a vetélkedő volt az utolsó kollégiumok közötti szellemi vetélkedő a tanévben, amely még beleszámít az „Év kollégiuma” elnevezésű versenysorozatba.
Az már korábban eldőlt, hogy ezt a címet az előző tanévhez hasonlóan ismét a Neumann szerzi meg, ennek ellenére igyekeztünk úgy felkészülni, hogy méltó módon képviseljük az intézményt, és szépen, a hírnevünkhöz méltóan búcsúzzunk a sorozattól. Átérezte ennek jelentőségét a többszörös átszervezések közepette összeállt csapat is, amelyben ezúttal Faragó Bence (9/T), Horváth Diána (11/G) és Ludányi Márton (10/F) kaptak helyet, akik mindannyian bizonyítottak már korábbi versenyeken.
A magas szakmai igényességgel összeállított versenyfeladatokat szakavatott zsűri bírálta el, amelyeknek a fénypontja egy palóc szokáskörhöz kapcsolódó népi játék bemutatása volt. Ebben csatlakoztak a csapathoz a 11/J osztály tanulói, nevezetesen Kocsis Anna, Orosz Andrea, Szilfai Nikolett és Tóth Zoltán, akikkel közösen kiválóan sikerült az előadás, és tetőfokára hágott a hangulat.
A végén nem is maradt el az újabb siker, a csapatunk ugyanis végig vezetve, bár nagy küzdelemben aratott győzelmet egy olyan témájú vetélkedőn, amelyet szintén nagyon ritkán rendeznek a mai diákok számára, ezért az ilyen sikereknek véleményem szerint dupla jelentőségük van. Ezért érzem megtiszteltetésnek, hogy Mikszáth Kálmán után én is írhattam (bár nem olyan színvonalon és jóval rövidebben), akik a mi kiváló diákjaink, a „Neumann jó palócai”.

Eger, 2011. április 13.

Murányi Dénes