Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
„A Neumann jó palócai…”
A Szent Erzsébet Leánykollégium szervezésében rendezték meg április 12-ének (keddnek) délutánján a „Palócföld népművészete – Jeles napok és hiedelmek” elnevezésű vetélkedőt, amelynek a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium adott otthont. Ez a vetélkedő volt az utolsó kollégiumok közötti szellemi vetélkedő a tanévben, amely még beleszámít az „Év kollégiuma” elnevezésű versenysorozatba.
Az már korábban eldőlt, hogy ezt a címet az előző tanévhez hasonlóan ismét a Neumann szerzi meg, ennek ellenére igyekeztünk úgy felkészülni, hogy méltó módon képviseljük az intézményt, és szépen, a hírnevünkhöz méltóan búcsúzzunk a sorozattól. Átérezte ennek jelentőségét a többszörös átszervezések közepette összeállt csapat is, amelyben ezúttal Faragó Bence (9/T), Horváth Diána (11/G) és Ludányi Márton (10/F) kaptak helyet, akik mindannyian bizonyítottak már korábbi versenyeken.
A magas szakmai igényességgel összeállított versenyfeladatokat szakavatott zsűri bírálta el, amelyeknek a fénypontja egy palóc szokáskörhöz kapcsolódó népi játék bemutatása volt. Ebben csatlakoztak a csapathoz a 11/J osztály tanulói, nevezetesen Kocsis Anna, Orosz Andrea, Szilfai Nikolett és Tóth Zoltán, akikkel közösen kiválóan sikerült az előadás, és tetőfokára hágott a hangulat.
A végén nem is maradt el az újabb siker, a csapatunk ugyanis végig vezetve, bár nagy küzdelemben aratott győzelmet egy olyan témájú vetélkedőn, amelyet szintén nagyon ritkán rendeznek a mai diákok számára, ezért az ilyen sikereknek véleményem szerint dupla jelentőségük van. Ezért érzem megtiszteltetésnek, hogy Mikszáth Kálmán után én is írhattam (bár nem olyan színvonalon és jóval rövidebben), akik a mi kiváló diákjaink, a „Neumann jó palócai”.

Eger, 2011. április 13.

Murányi Dénes