Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
„A Neumann jó palócai…”
A Szent Erzsébet Leánykollégium szervezésében rendezték meg április 12-ének (keddnek) délutánján a „Palócföld népművészete – Jeles napok és hiedelmek” elnevezésű vetélkedőt, amelynek a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium adott otthont. Ez a vetélkedő volt az utolsó kollégiumok közötti szellemi vetélkedő a tanévben, amely még beleszámít az „Év kollégiuma” elnevezésű versenysorozatba.
Az már korábban eldőlt, hogy ezt a címet az előző tanévhez hasonlóan ismét a Neumann szerzi meg, ennek ellenére igyekeztünk úgy felkészülni, hogy méltó módon képviseljük az intézményt, és szépen, a hírnevünkhöz méltóan búcsúzzunk a sorozattól. Átérezte ennek jelentőségét a többszörös átszervezések közepette összeállt csapat is, amelyben ezúttal Faragó Bence (9/T), Horváth Diána (11/G) és Ludányi Márton (10/F) kaptak helyet, akik mindannyian bizonyítottak már korábbi versenyeken.
A magas szakmai igényességgel összeállított versenyfeladatokat szakavatott zsűri bírálta el, amelyeknek a fénypontja egy palóc szokáskörhöz kapcsolódó népi játék bemutatása volt. Ebben csatlakoztak a csapathoz a 11/J osztály tanulói, nevezetesen Kocsis Anna, Orosz Andrea, Szilfai Nikolett és Tóth Zoltán, akikkel közösen kiválóan sikerült az előadás, és tetőfokára hágott a hangulat.
A végén nem is maradt el az újabb siker, a csapatunk ugyanis végig vezetve, bár nagy küzdelemben aratott győzelmet egy olyan témájú vetélkedőn, amelyet szintén nagyon ritkán rendeznek a mai diákok számára, ezért az ilyen sikereknek véleményem szerint dupla jelentőségük van. Ezért érzem megtiszteltetésnek, hogy Mikszáth Kálmán után én is írhattam (bár nem olyan színvonalon és jóval rövidebben), akik a mi kiváló diákjaink, a „Neumann jó palócai”.

Eger, 2011. április 13.

Murányi Dénes