Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Nincsenek Neumann napok németes programok nélkül
2011 márciusában az iskolánkban megrendezésre kerülő Neumann- napok keretében több a némettel, ezen belül a DSD-vel kapcsolatos dolgokba nyerhettek bepillantást a diákok. Többet között, tanárnőnk, Sipeki Csilla előadását hallgathatták meg a DSD jelenlegi- és jövőbeli szerelmesei. A német iránt érdeklődő diákok ezáltal közelebbről megismerhették a DSD program részleteit, a nyelvvizsga sajátosságait, illetve a számos előnyt, amit a program nyújt.

Ezek után a jelenleg 12.-es DSD-s diákok adták elő prezentációikat, melyek az éles szóbeli vizsgán hozzásegítették őket a felsőfokú nyelvvizsgához. A 12-esek színvonalas és témájában igen nehéz prezentációkkal készültek: abortusz, eutanázia, játékszenvedély, mobiltelefon, nevetés.  Ám nem csak a végzősök kaptak feladatot, hiszen nekünk, 11.-eseknek jutott az a teendő, hogy egy a prezentációkhoz kapcsolódó kérdéssort állítsunk elő, melyet az itt helyet foglaló diákok töltöttek ki. A legjobb eredményt elért tanuló pedig egy pizzát nyerhetett:)
A németes programot a legszebb német szó kihirdetése zárta, mely projekt mindnyájunk körében igen nagy népszerűségnek örvendett. Az akció keretében 2 héttel a Neumann- napok előtt 11.-es csoportunk szavazást indított az idei ’schönstes deutsches Wort’ megtalálására. Mindezek előtt ki kellett választanunk tizenhat szót, melyek a legszebb német szó címére pályázhattak. A szavazásnál kihangsúlyoztuk, hogy elsősorban a hangzás a lényeges, így a németet nem tanuló diákok is leadhatták voksukat. A versenyben résztvevő kifejezéseket a csoport közös gyűjtőmunkával, főképp a tanórákon feldolgozott szavakból válogatta ki. A legfőbb célja ennek a tevékenységnek az volt, hogy felhívjuk a figyelmet a német nyelv szépségére és fontosságára. Ennek érdekében a csoport tagjai számos szórólappal és egy színes plakáttal díszítették ki az iskola falait, és az aulában egy szavazódoboz volt elhelyezve a voksoló cédulákkal. Aki pedig nem személyesen szavazott, a DSD csoport állt a rendelkezésre, akár a német szavak kiejtésében is.
Hogy minél jobban motiváljuk a diákokat, itt is egy pizza került kisorsolásra, mely igen ösztönző volt a diákok körében. Majd végül, a 156 szavazat közül a stimmungsaufellend (hangulatjavító) nyerte el idén 57 szavazattal a legszebb német szó címet. Ezenkívül népszerűnek bizonyultak még olyan jól csengő szavak, mint például a leidenschaftlich (szenvedélyes), Katzenjammer (macskajaj), illetve a Flipflops (strandpapucs) is.
Biztos vagyok benne, hogy a programokon részt vett több mint félszáz diák számos tudományos ismerettel, egy-egy érdekes német szóval és új információval lett gazdagabb.
                Názon Dóra 11.J, DSD-csoport