Téli szünet
A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2020. január 6. (hétfő)
Karácsonyi ünnepség
Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelem verseny I. forduló
Gombavató
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
AJTP pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. évfolyam
Munkanap, NEM tanítási nap
Fogadó délután 15:00 - 17:00 Szülői választmányi ülés 17:00
Fogadó délután 15:00 - 17:00
Szülői választmányi ülés 17:00
Dec
Az általános iskolás tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára
Dec
Mikulás ünnepség a dolgozók gyerekeinek, unokáinak
Magyar irodalom OKTV
Arany Dániel Matematika Verseny kezdő, haladó I., II. kategória, I. forduló
Savaria Történelem verseny
Nincsenek Neumann napok németes programok nélkül
2011 márciusában az iskolánkban megrendezésre kerülő Neumann- napok keretében több a némettel, ezen belül a DSD-vel kapcsolatos dolgokba nyerhettek bepillantást a diákok. Többet között, tanárnőnk, Sipeki Csilla előadását hallgathatták meg a DSD jelenlegi- és jövőbeli szerelmesei. A német iránt érdeklődő diákok ezáltal közelebbről megismerhették a DSD program részleteit, a nyelvvizsga sajátosságait, illetve a számos előnyt, amit a program nyújt.

Ezek után a jelenleg 12.-es DSD-s diákok adták elő prezentációikat, melyek az éles szóbeli vizsgán hozzásegítették őket a felsőfokú nyelvvizsgához. A 12-esek színvonalas és témájában igen nehéz prezentációkkal készültek: abortusz, eutanázia, játékszenvedély, mobiltelefon, nevetés.  Ám nem csak a végzősök kaptak feladatot, hiszen nekünk, 11.-eseknek jutott az a teendő, hogy egy a prezentációkhoz kapcsolódó kérdéssort állítsunk elő, melyet az itt helyet foglaló diákok töltöttek ki. A legjobb eredményt elért tanuló pedig egy pizzát nyerhetett:)
A németes programot a legszebb német szó kihirdetése zárta, mely projekt mindnyájunk körében igen nagy népszerűségnek örvendett. Az akció keretében 2 héttel a Neumann- napok előtt 11.-es csoportunk szavazást indított az idei ’schönstes deutsches Wort’ megtalálására. Mindezek előtt ki kellett választanunk tizenhat szót, melyek a legszebb német szó címére pályázhattak. A szavazásnál kihangsúlyoztuk, hogy elsősorban a hangzás a lényeges, így a németet nem tanuló diákok is leadhatták voksukat. A versenyben résztvevő kifejezéseket a csoport közös gyűjtőmunkával, főképp a tanórákon feldolgozott szavakból válogatta ki. A legfőbb célja ennek a tevékenységnek az volt, hogy felhívjuk a figyelmet a német nyelv szépségére és fontosságára. Ennek érdekében a csoport tagjai számos szórólappal és egy színes plakáttal díszítették ki az iskola falait, és az aulában egy szavazódoboz volt elhelyezve a voksoló cédulákkal. Aki pedig nem személyesen szavazott, a DSD csoport állt a rendelkezésre, akár a német szavak kiejtésében is.
Hogy minél jobban motiváljuk a diákokat, itt is egy pizza került kisorsolásra, mely igen ösztönző volt a diákok körében. Majd végül, a 156 szavazat közül a stimmungsaufellend (hangulatjavító) nyerte el idén 57 szavazattal a legszebb német szó címet. Ezenkívül népszerűnek bizonyultak még olyan jól csengő szavak, mint például a leidenschaftlich (szenvedélyes), Katzenjammer (macskajaj), illetve a Flipflops (strandpapucs) is.
Biztos vagyok benne, hogy a programokon részt vett több mint félszáz diák számos tudományos ismerettel, egy-egy érdekes német szóval és új információval lett gazdagabb.
                Názon Dóra 11.J, DSD-csoport