Feb
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály) A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály)
A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Végzős bál
Feb
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (Emléknap február 25.)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Feb
A középfokú iskolákba történő jelentkezés határideje
2020. május-júniusi érettségi vizsgaidőszak jelentkezési határideje
Feb
Arany Dániel Matematikaverseny, Kezdők, Haladók, I. és II. kategória, II. forduló
Síszünet
Síszünet. február 12-14.
Biológia OKTV II. forduló
Beszámoló az Ember a természetben –alkotóműhely projektnapjáról
Iskolánk a Neumann János Középiskola és Kollégium 2011. március 17-18-án a hagyományok jegyében tartotta meg a Neumann napokat, amelyen különböző tudományos előadásokat hallhattak a diákok, érdekes programokon vehettek részt.
A Neumann napok keretén belül szerveztük meg az Ember a természetben projektnapot is, amely a Természettudományos labirintus címet viselte.
A rendezvényen iskolánk 7. osztályos tanulói, és a Hunyadi Mátyás Általános Iskola nívó csoportjának tanulói vettek részt.
A tanulók közül tizenegy négyfős csoport vállalkozott arra, hogy a „labirintusban” lévő feladatokat megoldja. Az öt helyszínen a diákok
  • fizikai, kémiai kísérleteket végeztek, ahhoz kapcsolódó kérdésekre adtak választ,
  • kőzeteket ismertek fel,
  • a tantúrákhoz kapcsolódó feladványokat oldottak meg,
  • a számítógép segítségével topológiai feladatokat végeztek el,
  • biológiával, környezetvédelemmel kapcsolatos keresztrejtvényt, betűrejtvényt fejtettek meg,
  • érdekes testeket készítettek.
A résztvevő csapatok plakátokat készítettek Természeti katasztrófák a világban, Magyarországon címmel, amelyekből egy kiállítás is készült az iskola aulájában. A vetélkedőben részt nem vevő tanulók számára előadásokat szerveztünk.  Leitner György mutatott be a mindennapokhoz kapcsolódó fizikai kísérleteket. Másrészt az Eszterházy Károly Főiskoláról Dr. Szilágyi Ibolya, Dr. Makó Zita és Oláhné Téglási Ilona tartottak matematikai foglalkozásokat. A tanulók papírlabdát, poliédereket készíthettek, matematikai fejtörőket oldhattak meg. A foglalkozások végén, kisebb jutalomért, a természettudományok köréből származó kvíz kérdésekre válaszolhattak a tanulók.
A foglalkozások, az előadások során a gyerekek új élményeket szerezhettek, megmutathatták tudásukat, a szokásostól eltérő módon gazdagodhatott ismeretanyaguk. A nap sikerét jelzi a diákok lelkesedése, az eredményes munka. Mindez ösztönzést ad a program további folytatásához tanulóknak és tanároknak egyaránt.

Eger, 2011. március 24.
    Petrásné Szűcs Eleonóra
    természettudományi szakmacsoport vezető

A projektnapról készült fotókat a Galériában lehet megtekinteni..