Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Oct
Kollégiumok közötti megyei kulturális fesztivál
MEGYEI KULTURÁLIS FESZTIVÁL

EGER 2011.
Nagy tömeg, izgalom, sürgés-forgás, jövés-menés, lámpaláz. Pár percbe sűrítve a felkészülés és a fellépés feszültsége. A kavargó tömeg rejti az énekeseket, táncosokat, szavalókat és a többi tehetséget. Egy-egy finom fátyolba tekert fiatal lány, nehéz hangszertokot cipelő fiú, néhány megszeppent törp vagy épp egy borostás „wigneres” Hófehérke toporog a színpad mellett. Minden évben hihetetlenül sokan és hihetetlenül sokféle produkcióval érkeznek a Megyei Kulturális Fesztiválra. A program egyre népszerűbb a megye kollégistái között, hisz lehetőséget teremt arra, hogy a diákok bizonyítsák tehetségüket, összemérjék tudásukat, és együtt szurkoljanak iskolájukért, kollégiumukért.
2011-ben az Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégium rendezte meg a fesztivált. A 132 induló diák között ott voltak iskolánk tanulói is. A verseny „régi öregjei” mellett már helyet követeltek maguknak az első, második évfolyam tehetséges diákjai is. A megyei rendezvényen általában azok a tanulóink indulnak, akik jól szerepelnek az iskolai Ki mit tud?-on. Ez az előzetes megmérettetés lehetőséget ad arra, hogy igazán tehetséges diákok képviseljék a Neumann János Középiskolát a megyei fordulón. A „módszer” működését mi sem igazolja jobban, mint a helyezések és különdíjak, a zsűri dicsérő szavai és a közönség szűnni nem akaró tapsa.
Ebben az évben néptáncosaink Balázs Tamás, Balázs Sándor, Balázs Zoltán és Horváth Tamás első helyezést értek el, műsorukat a zsűri összeszedettnek, kimunkáltnak és igen magas színvonalúnak ítélte. A közönség is nagyon élvezte a négy fiatalember ritmussal teli táncát.
Szavalóink három díjat hoztak el, a bírák itt is mindenki teljesítményét külön kiemelték, méltatták. Suszter Boglárka és Bíró Gina második helyezést értek el, míg Hüvelyes Zoltán harmadik lett a szavalók közt.
Végül, de nem utolsó sorban Kovács Zsolt nyerte el a zsűri tetszését furulyajátékával annyira, hogy második helyen végzett kategóriájában.
Mindent összevetve ebben az évben is sikeresen szerepeltek diákjaink a megyei megmérettetésen. Reményeink szerint a jövőben is hasonló színvonalat tudnak majd nyújtani versenyzőink, legyen szó iskolai vagy megyei fesztiválról.