Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Németes sikerek az EKF szépkiejtési versenyen (is)
2011 januárjában meghallottuk a német csoportban, hogy az egri Eszterházy Károly Főiskola germanisztika tanszéke szépkiejtési versenyt hirdet. Mi, mint a DSD csoport tagjai;),- főképp Tanárnőnk, Sipeki Csilla lelkes ösztönzésére- úgy döntöttünk, próbára tesszük magunkat, és elindulunk a versenyen. A felkészülésben segítségünkre volt iskolánk német lektora is, Susann Sonnenberg Tanárnő, aki nagy igyekezettel gyakorolta velünk a német szöveg minél hitelesebb kiejtését.

Ricsi, Dóri és István (talán kicsit hivatalosan)

A verseny napján, az igazat megvallva eléggé szkeptikusan fogadtuk a siker lehetőségét, ám hamar kiderült, hogy nem volt teljesen igazunk.:) A versenyre számos egri iskolából érkeztek a diákok, többek között a Neumannból is. A megmérettetés voltaképpen 2 részből állt: az 1. fordulóban az ismert szövegünket kellett felolvasni- minél jobban összpontosítva a helyes hangsúlyozásra, illetve hanglejtésre. Innen 10 tanuló jutott tovább a 2. fordulóba, ahol pedig egy teljesen ismeretlen szöveget kellett előadnunk. Ezek javarészt közismert német költők alkotásai voltak, sokunknak például Bertolt Brecht szövegekkel kellett megbirkózni; lényegében viszonylag rövid, középnehézségű költeményekkel.
      Egy-két óra elteltével következett az eredményhirdetés, melyet már mindannyian felettébb kíváncsian vártunk. Pozitívum volt számunkra, hogy a döntőből senki sem távozott üres kézzel, hiszen nem csak az első három helyezett részesült ajándékban, hanem mindenki legalább egy könyvvel gazdagodhatott. Ami pedig a fődíjat illeti, az egy videokamera volt! Iskolánkból 3 tanuló, ezen belül Tanárnő DSD csoportjaiból ketten kerültünk be a döntő fordulóba, és értünk el jó eredményt. Közben pedig megismerkedtünk pár német világhírű költő alkotásaival, mellyel tudásunk, illetve műveltségünk gyarapodott. Én, részemről csak megköszönni tudom a biztatást, valamint mindenkinek azt javasolni, tegye próbára magát, hiszen igazán semmit nem veszíthet! :)

Názon Dóri 11.J. DSD csoport