Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Oct
Németes sikerek az EKF szépkiejtési versenyen (is)
2011 januárjában meghallottuk a német csoportban, hogy az egri Eszterházy Károly Főiskola germanisztika tanszéke szépkiejtési versenyt hirdet. Mi, mint a DSD csoport tagjai;),- főképp Tanárnőnk, Sipeki Csilla lelkes ösztönzésére- úgy döntöttünk, próbára tesszük magunkat, és elindulunk a versenyen. A felkészülésben segítségünkre volt iskolánk német lektora is, Susann Sonnenberg Tanárnő, aki nagy igyekezettel gyakorolta velünk a német szöveg minél hitelesebb kiejtését.

Ricsi, Dóri és István (talán kicsit hivatalosan)

A verseny napján, az igazat megvallva eléggé szkeptikusan fogadtuk a siker lehetőségét, ám hamar kiderült, hogy nem volt teljesen igazunk.:) A versenyre számos egri iskolából érkeztek a diákok, többek között a Neumannból is. A megmérettetés voltaképpen 2 részből állt: az 1. fordulóban az ismert szövegünket kellett felolvasni- minél jobban összpontosítva a helyes hangsúlyozásra, illetve hanglejtésre. Innen 10 tanuló jutott tovább a 2. fordulóba, ahol pedig egy teljesen ismeretlen szöveget kellett előadnunk. Ezek javarészt közismert német költők alkotásai voltak, sokunknak például Bertolt Brecht szövegekkel kellett megbirkózni; lényegében viszonylag rövid, középnehézségű költeményekkel.
      Egy-két óra elteltével következett az eredményhirdetés, melyet már mindannyian felettébb kíváncsian vártunk. Pozitívum volt számunkra, hogy a döntőből senki sem távozott üres kézzel, hiszen nem csak az első három helyezett részesült ajándékban, hanem mindenki legalább egy könyvvel gazdagodhatott. Ami pedig a fődíjat illeti, az egy videokamera volt! Iskolánkból 3 tanuló, ezen belül Tanárnő DSD csoportjaiból ketten kerültünk be a döntő fordulóba, és értünk el jó eredményt. Közben pedig megismerkedtünk pár német világhírű költő alkotásaival, mellyel tudásunk, illetve műveltségünk gyarapodott. Én, részemről csak megköszönni tudom a biztatást, valamint mindenkinek azt javasolni, tegye próbára magát, hiszen igazán semmit nem veszíthet! :)

Názon Dóri 11.J. DSD csoport