Megalkottuk a vegaembert – avagy mi is történik a DSD-s németórákon?
Bár már egyre több neumannos diák tudja, hogy a DSD-s német csoportok 11. és 12. évfolyamon nemzetközi közép ill. felsőfokú nyelvvizsgára készülnek, azonban talán kevesen tudják pontosan, mit is csinálunk mi itt ezeken az órákon.
Először is hadd emeljem ki, hogy a DSD csoportban kiváló alkalmunk nyílik arra, hogy némettudásunk bővítése mellett új ismereteket szerezzünk különböző témákban. Az órákon olyan témákat boncolgatunk, amelyekről nap mint nap hallunk, mégis csekély ismeretekkel rendelkezünk ezekről. Az első félévben például a tetoválás és a testékszerek témájában kreatívkodtunk, de belekóstolhattunk a mobbing (iskolai erőszak) témakörébe is. A vegetarianizmus pedig megint csak egy olyan téma, melyről az alapvető ismereteket nem magyarul, hanem németül szerezhettük meg. Megtanultuk többek között, mi a különbség az Ovo-lakto-vegetarianizmus, az Ovo-vegetarianizmus, vagy melyek a vega életmód pozitív ill. negatív hatásai. Ezekre és ehhez hasonló kérdésekre, mint pl.,,Mi is az a pudding vegetáriánus?" kaptunk választ a német órákon.
Hogy mennyire színesek (szó szerint) ezek az órák, azt az általunk „megszerkesztett” „vega-ember” is bizonyítja, akinek papírból kivágott alakjára mi írtuk és ragasztottuk rá az általunk vélt jellemző vonásait. (lsd. kép)
De nemcsak az érdekes témák és a kecsegtető felsőfokú nyelvvizsga az, ami miatt tényleg jó itt tanulni, hanem az a jó hangulat is, amelyben 11 fős csoportunk dolgozik. Ha így haladunk tovább, biztos, hogy senki nem fog kudarcot vallani az egy év múlva esedékes  DSD vizsgán.
Tóth Marina 11. H