Tantestület
Angol nyelv I. II. kat. OKTV
MTM műhelyfoglalkozás
Nov
Informatika I. kategória OKTV (Alkalmazói)
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának középszintű szóbeli érettségi vizsgái iskolánkban (Előrehozott vizsgabizottság)
Magyar nyelv OKTV
Kémia I., II. kategória OKTV
Zrínyi Ilona matematikaverseny iskolai forduló
Európai Hulladékcsökkentési Hét
Európai Hulladékcsökkentési Hét (november 21-25.)
Neumann tantárgyi verseny eredményhirdetése
Biológia OKTV
Irodalom OKTV
Matematika I., II. kategória OKTV
Nov
Nyílt nap az általános iskolásoknak
Nov
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9-12. évfolyam)
Gólyanapok
Gólyanapok (november 14-17.)
Német nyelv I., II. kategória OKTV
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának emelt szintű szóbeli érettségi vizsgái (november 10-14.)
Nov
Neumann tantárgyi verseny - matematika II. forduló (14:00)
Lezárult a DSD vizsgaidőszak a Neumannban
Iskolánk a német állam által támogatott DSD (Deutsches Sprachdiplom) közép. ill. felsőfokú nemzetközi német nyelvvizsga egyedüli heves megyei vizsgaközpontjaként az idei tanévben már másodjára zárhat le egy vizsgaidőszakot.
A tavalyi tanévben először hat diákunk vágott neki a megmérettetésnek, s mindannyian közép ill. felsőfokú nyelvvizsga bizonyítványt szereztek. A 2010/11-es tanév vizsgaidőszaka 2010. november 26-án kezdődött a szóbeli próbavizsgával, ahol 11-es DSD-s diákok „vizsgáztak,” bemutatván a vizsga menetét a 12-es  - idei élesben vizsgázó – és 11-es csoporttársaiknak. Mind Nagy Eszter 11.B, mind Názon Dóra 11. J. kiválóan helytálltak, s már most megszerezhették volna a felsőfokú szóbeli nyelvvizsgát.
Ezt követően 2010. december 7-én került sor a már „éles” DSD felsőfokú írásbeli vizsgára, ahol diákjaink közel 4 órán keresztül dolgozhattak az olvasásértést, hallott szövegértést és írásbeli kommunikációt mérő feladatokon. Az írásbeli DSD vizsga érdekessége az, hogy nemzetközi jellege miatt az egyenlítőtől északra fekvő országokban mindenütt egy napon kerül lebonyolításra. Az egyenlítőtől délre fekvő DSD iskolák diákjai pedig májusban vizsgázhatnak. ( A DSD iskolák hálózatáról http://www.pasch-net.de/par/deindex.htm oldalon tájékozódhat.)
A szóbeli DSD vizsga zárta a sort 2011. január 11-én, mely a szokásokhoz híven iskolánkban zajlott. Czura Bence, Székács Vivien, Tar Dorina, Tóth Réka, Vass István és Zaja Blanka számukra ismerős vizsgáztatók előtt bizonyíthatta nyelvtudását. A diákokat Dieter Uesseler Úr, a Külföldi Német Iskolák Központja budapesti szaktanácsadója, mint vizsgaelnök, valamint iskolánk tanárai, Sipeki Csilla és Báder Zita Tanárnők vizsgáztatták. A 12-esek színes, igényes és témájában nehéz prezentációkkal készültek: Eutanázia, abortusz, játékszenvedély, nevetés, alvás és a mobiltelefon is a feldolgozott témák közé tartozott.
A szóbeli kommunikáció vizsgarész sikeres abszolválását követően mindannyian izgatottan várjuk az írásbeli vizsgaeredményeket, melyeket márciusban adnak közre.

Sipeki Csilla
németnyelv tanár, DSD-koordinátor