Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Lezárult a DSD vizsgaidőszak a Neumannban
Iskolánk a német állam által támogatott DSD (Deutsches Sprachdiplom) közép. ill. felsőfokú nemzetközi német nyelvvizsga egyedüli heves megyei vizsgaközpontjaként az idei tanévben már másodjára zárhat le egy vizsgaidőszakot.
A tavalyi tanévben először hat diákunk vágott neki a megmérettetésnek, s mindannyian közép ill. felsőfokú nyelvvizsga bizonyítványt szereztek. A 2010/11-es tanév vizsgaidőszaka 2010. november 26-án kezdődött a szóbeli próbavizsgával, ahol 11-es DSD-s diákok „vizsgáztak,” bemutatván a vizsga menetét a 12-es  - idei élesben vizsgázó – és 11-es csoporttársaiknak. Mind Nagy Eszter 11.B, mind Názon Dóra 11. J. kiválóan helytálltak, s már most megszerezhették volna a felsőfokú szóbeli nyelvvizsgát.
Ezt követően 2010. december 7-én került sor a már „éles” DSD felsőfokú írásbeli vizsgára, ahol diákjaink közel 4 órán keresztül dolgozhattak az olvasásértést, hallott szövegértést és írásbeli kommunikációt mérő feladatokon. Az írásbeli DSD vizsga érdekessége az, hogy nemzetközi jellege miatt az egyenlítőtől északra fekvő országokban mindenütt egy napon kerül lebonyolításra. Az egyenlítőtől délre fekvő DSD iskolák diákjai pedig májusban vizsgázhatnak. ( A DSD iskolák hálózatáról http://www.pasch-net.de/par/deindex.htm oldalon tájékozódhat.)
A szóbeli DSD vizsga zárta a sort 2011. január 11-én, mely a szokásokhoz híven iskolánkban zajlott. Czura Bence, Székács Vivien, Tar Dorina, Tóth Réka, Vass István és Zaja Blanka számukra ismerős vizsgáztatók előtt bizonyíthatta nyelvtudását. A diákokat Dieter Uesseler Úr, a Külföldi Német Iskolák Központja budapesti szaktanácsadója, mint vizsgaelnök, valamint iskolánk tanárai, Sipeki Csilla és Báder Zita Tanárnők vizsgáztatták. A 12-esek színes, igényes és témájában nehéz prezentációkkal készültek: Eutanázia, abortusz, játékszenvedély, nevetés, alvás és a mobiltelefon is a feldolgozott témák közé tartozott.
A szóbeli kommunikáció vizsgarész sikeres abszolválását követően mindannyian izgatottan várjuk az írásbeli vizsgaeredményeket, melyeket márciusban adnak közre.

Sipeki Csilla
németnyelv tanár, DSD-koordinátor