Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Adventi kirándulás Bécsben
December 3-án hajnali 4-kor a Neumann „csipet-csapata” útra kelt Ausztria felé. Álmos de izgatott szemek fogadtak a buszon és a többség úgy döntött, hogy alszik még egy kicsit, mert hosszú és izgalmas nap áll előttünk. Az izgalom a határ átlépése után kezdődött, amikor sűrű hóesésbe keveredtünk. Hirtelen azt hittük, hogy talán Lappföldön vagyunk valahol mikulás hazájában. Először a Schönbrunni- kastélyt tekintettük meg, ahol visszautazhattunk egy kicsit az időben és Mária Terézia illetve Erzsébet királyné egykori szobáikban találhattuk magunkat. Magunk elé képzelhettük az akkori udvari életet, protokolokat, mindennapokat. A kastélyból kilépve máris egy karácsonyi vásárban találhattuk magunkat.
A sok szép portéka között mindenki megtalálta számára a legkedvesebbet, ki ajándékot vásárolt, ki pedig egy punccsal a kezében melegedett. Délután következett a várva várt Christkindlmarkt illetve a belváros. Kis csoportokban elindultunk a felfedező körútra. A kultúra iránt érdeklődőknek a kísérő tanárok megmutatták a Stephansdomot és a belvárost. A többség a karácsonyi vásárra volt kíváncsi. A hangulathoz hozzájárult még, hogy szünet nélkül havazott. Mit sem törődve az időjárással, szívtuk magunkba az élményeket, a látottakat, a forralt bor és a puncs illatát, a sült gesztenye és a sült alma ízét. Sajnos hamar elérkezett a 6 óra, amikor is indultunk vissza. Muszáj volt, mert az út jó esetben is hat óra, hóesésben még több. Élményekkel gazdagon, de fáradtan és átfagyva szálltunk fel a buszra. Hamar jókedv kerekedett, mert mindenki csak mesélt és mesélt és mesélt. Egy idő után aztán ismét elcsendesedett a busz és a többség nyugovóra tért. 0.42 percre érkeztünk meg az iskolához, aminek azért volt jelentősége, mert a fiúk fogadtak egymással az érkezés időpontjában. Így nagy ováció volt, amikor a busz pontosan megállt az iskola hátsó bejárata előtt.

Kellemes napot töltöttünk az osztrák fővárosban és már most azt tervezzük, hogy mit nézünk meg jövőre. Köszönjük a szervező tanároknak és a résztvevőknek ezt a felejthetetlen élményt!

Vielen Dank und frohe Weihnachten!