Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Tanulói élménybeszámoló a 2010. évi nyári Neumann Matematika Alkotótáborról
Kedves diáktársaink sok szeretettel számolunk be a matektáborban eltöltött néhány napunkról.
Az első nap már izgatottan vártuk az osztálytársakkal való találkozást. Mindenki a 6-os terem előtt gyülekezett, és már akkor elkezdtük az ismerkedést. Hamar feloldódott mindenki, úgy nevetgéltünk, viccelődtünk, akárcsak a régi jó barátok. Minden délelőtt játékos matematika feladatokat oldottunk meg, délutánonként tanáraink által szervezett kirándulásokon vettünk részt. A matematika feladatok között voltak fejtörők, érdekes szöveges feladatok, logikai feladatok. Megtudtuk, mik is a pentominók, űrhajót építettünk testekből, híres magyar tudósok életével ismerkedtünk. A tábor végén prezentációkat készítettünk és egy akadályversenyen is megmutattuk, mennyit tanultunk.

Voltunk az Érsekkertben, ahol már jól megismertük egymást és felszabadultan átadtuk magunkat a játék hevének. Ellátogattunk a Főiskola Varázstornyába, a Csillagvizsgálóba is, ahol egyetemista diákok ismertették velünk a fizika és elektronika érdekességeit. Pl.: a Bermuda – háromszög titkát. Egy izgalmas kalandfilmet tekinthettünk meg az Agria Park Mozijában: a Perzsia hercegét. Felsőtárkányba utazva a szabadban mindenki önmagát adta és azzal foglalhatta el magát, ami legszimpatikusabb volt számára. Ki társasjátékozott, ki beszélgetett, ki pedig a patakban fürdött, és sárral pingálta ki magát. Felsőtárkányban a tanösvényen is tettünk egy maradandó élményt nyújtó sétát.
Az érdekes programok során egyre erősebb barátságok kötődtek leendő osztálytársainkkal. Minden kirándulást nagyon élveztünk, de a hét fénypontja a strandolás volt. A vízben labdáztunk, egymás nyakából szaltókat ugrottunk. Többen szülői engedéllyel tovább is maradtak, mint az osztály többi tagja.
          A matektábor hetén nem csak a tanulás terén, hanem új barátokkal és sok élménnyel is gazdagodtunk.

Kopasz Éva 7. K