Tantestület
Angol nyelv I. II. kat. OKTV
MTM műhelyfoglalkozás
Nov
Informatika I. kategória OKTV (Alkalmazói)
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának középszintű szóbeli érettségi vizsgái iskolánkban (Előrehozott vizsgabizottság)
Magyar nyelv OKTV
Kémia I., II. kategória OKTV
Zrínyi Ilona matematikaverseny iskolai forduló
Európai Hulladékcsökkentési Hét
Európai Hulladékcsökkentési Hét (november 21-25.)
Neumann tantárgyi verseny eredményhirdetése
Biológia OKTV
Irodalom OKTV
Matematika I., II. kategória OKTV
Nov
Nyílt nap az általános iskolásoknak
Nov
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9-12. évfolyam)
Gólyanapok
Gólyanapok (november 14-17.)
Német nyelv I., II. kategória OKTV
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának emelt szintű szóbeli érettségi vizsgái (november 10-14.)
Nov
Neumann tantárgyi verseny - matematika II. forduló (14:00)
Interjú Tóth Rékával, az idei év DSD-ösztöndíjasával
2010 márciusának elején vált ismertté, hogy Tóth Réka (11. H, DSD-csoport) elnyerte a Német Pedagógiai Csereszolgálat és a Német Tartományi Kultuszminiszterek Tanácsának országismereti ösztöndíját, melynek révén júniusban 31 magyar társával együtt 3 hetet tölthet el Merzigben (Saarland tartomány). Rékát, németes csoporttársa, Czura Bence faggatta az ösztöndíj kapcsán.

- Réka, először is szeretnék neked gratulálni ehhez az ösztöndíjhoz, remélem, nagy hasznát veszed majd az életben, és sok pozitív élménnyel fogsz gazdagodni!
- Köszönöm szépen, és biztos vagyok benne, hogy mindez nagyban hozzásegít majd az idén decemberi felsőfokú DSD vizsga sikeréhez.
- Kezdjük az elején. Hány évesen kezdtél németet tanulni?
- Már az általános iskola második osztályában, 5 órában.
- Már általános iskolában is megmérettetted némettudásod másokkal?
- Igen, akkor is számos versenyen vettem részt, legyen az nyelvtani, társalgási, vagy szép kiejtési verseny. Társalgási versenyen általában az első három helyezettben benne voltam, és a szépkiejtési versenyeken is eljutottam a megyei fordulóig.
- A gimnázium választásánál nagy szerepet játszott az ottani nyelvoktatás?
- Fontos volt számomra, hogy minél hamarabb elkezdhessek egy másik idegen nyelvet is, és hogy az eddigi tudásom is tovább fejlődjön. Ezeknek a céloknak a megvalósítására remek lehetőségnek tűnt a mi gimnáziumunk, a Neumann. Persze megjegyzem, egyáltalán nem csalódtam, hisz 10. év végén Kádárné tanárnő segítségével letettem németből a középfokú nyelvvizsgát és 12. évfolyamon pedig a csoporttal együtt én is „ harcba szállok” a  felsőfokú német DSD nyelvvizsgáért.
- Hogy szereztél tudomást erről az ösztöndíjról?
- A DSD programnak köszönhetően rengeteg lehetőség nyílt és nyílik meg a csoport előtt. Sipeki Csilla némettanárnőnk rendszeresen tájékoztat minket a különböző projektektről, versenyekről vagy épp ösztöndíj lehetőségekről, melyeket kizárólag DSD-s iskoláknak, csoportoknak írnak ki. Így vettünk már részt szépkiejtési versenyen vagy a tavalyi év során például több csoporttársam első díjat nyert a Német Nagykövetség és a Goethe Intézet országos versenyén. Ez is azt jelzi, hogy csoportból mindenki érdemes egy ilyen ösztöndíj elnyerésére, hiszen az iskola legjobbjai fejlesztik itt német tudásukat.
- Pontosan mit nyertél ezzel az ösztöndíjjal?
- Egy három hetes németországi utat nyertem, az ország nyugati részére, Merzigbe. Igazából ez nem nyaralás, hanem egy tanulmányút, hiszen a három hét alatt iskolába is járnunk kell. Szóval amit eddig könyvekből tanultam, azt most a saját szememmel fogom látni, hiszen rengeteget utazunk majd, felfedezzük a közeli német városokat, megismerem a helyi dialektust és még annyi mindent.
- Nem félsz egy kicsit, hogy így beledobnak a mély vízbe?
- Őszintén szólva igen, azonban úgy gondolom, hogy elég talpraesett lány vagyok ahhoz, hogy ne történjen semmi baj. A vendéglátó család, ahol elszállásolnak, nyilván szívesen segít majd nekem mindenben, új barátok találása pedig nem okoz nagy problémát.
Zárásképpen jó utat és élményekkel teli 3 hetet kívánok Neked Németországban.

Czura Bence 11. H, DSD-csoport

Réka és Bence