Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Interjú Tóth Rékával, az idei év DSD-ösztöndíjasával
2010 márciusának elején vált ismertté, hogy Tóth Réka (11. H, DSD-csoport) elnyerte a Német Pedagógiai Csereszolgálat és a Német Tartományi Kultuszminiszterek Tanácsának országismereti ösztöndíját, melynek révén júniusban 31 magyar társával együtt 3 hetet tölthet el Merzigben (Saarland tartomány). Rékát, németes csoporttársa, Czura Bence faggatta az ösztöndíj kapcsán.

- Réka, először is szeretnék neked gratulálni ehhez az ösztöndíjhoz, remélem, nagy hasznát veszed majd az életben, és sok pozitív élménnyel fogsz gazdagodni!
- Köszönöm szépen, és biztos vagyok benne, hogy mindez nagyban hozzásegít majd az idén decemberi felsőfokú DSD vizsga sikeréhez.
- Kezdjük az elején. Hány évesen kezdtél németet tanulni?
- Már az általános iskola második osztályában, 5 órában.
- Már általános iskolában is megmérettetted némettudásod másokkal?
- Igen, akkor is számos versenyen vettem részt, legyen az nyelvtani, társalgási, vagy szép kiejtési verseny. Társalgási versenyen általában az első három helyezettben benne voltam, és a szépkiejtési versenyeken is eljutottam a megyei fordulóig.
- A gimnázium választásánál nagy szerepet játszott az ottani nyelvoktatás?
- Fontos volt számomra, hogy minél hamarabb elkezdhessek egy másik idegen nyelvet is, és hogy az eddigi tudásom is tovább fejlődjön. Ezeknek a céloknak a megvalósítására remek lehetőségnek tűnt a mi gimnáziumunk, a Neumann. Persze megjegyzem, egyáltalán nem csalódtam, hisz 10. év végén Kádárné tanárnő segítségével letettem németből a középfokú nyelvvizsgát és 12. évfolyamon pedig a csoporttal együtt én is „ harcba szállok” a  felsőfokú német DSD nyelvvizsgáért.
- Hogy szereztél tudomást erről az ösztöndíjról?
- A DSD programnak köszönhetően rengeteg lehetőség nyílt és nyílik meg a csoport előtt. Sipeki Csilla némettanárnőnk rendszeresen tájékoztat minket a különböző projektektről, versenyekről vagy épp ösztöndíj lehetőségekről, melyeket kizárólag DSD-s iskoláknak, csoportoknak írnak ki. Így vettünk már részt szépkiejtési versenyen vagy a tavalyi év során például több csoporttársam első díjat nyert a Német Nagykövetség és a Goethe Intézet országos versenyén. Ez is azt jelzi, hogy csoportból mindenki érdemes egy ilyen ösztöndíj elnyerésére, hiszen az iskola legjobbjai fejlesztik itt német tudásukat.
- Pontosan mit nyertél ezzel az ösztöndíjjal?
- Egy három hetes németországi utat nyertem, az ország nyugati részére, Merzigbe. Igazából ez nem nyaralás, hanem egy tanulmányút, hiszen a három hét alatt iskolába is járnunk kell. Szóval amit eddig könyvekből tanultam, azt most a saját szememmel fogom látni, hiszen rengeteget utazunk majd, felfedezzük a közeli német városokat, megismerem a helyi dialektust és még annyi mindent.
- Nem félsz egy kicsit, hogy így beledobnak a mély vízbe?
- Őszintén szólva igen, azonban úgy gondolom, hogy elég talpraesett lány vagyok ahhoz, hogy ne történjen semmi baj. A vendéglátó család, ahol elszállásolnak, nyilván szívesen segít majd nekem mindenben, új barátok találása pedig nem okoz nagy problémát.
Zárásképpen jó utat és élményekkel teli 3 hetet kívánok Neked Németországban.

Czura Bence 11. H, DSD-csoport

Réka és Bence