Tantestület
Angol nyelv I. II. kat. OKTV
MTM műhelyfoglalkozás
Nov
Informatika I. kategória OKTV (Alkalmazói)
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának középszintű szóbeli érettségi vizsgái iskolánkban (Előrehozott vizsgabizottság)
Magyar nyelv OKTV
Kémia I., II. kategória OKTV
Zrínyi Ilona matematikaverseny iskolai forduló
Európai Hulladékcsökkentési Hét
Európai Hulladékcsökkentési Hét (november 21-25.)
Neumann tantárgyi verseny eredményhirdetése
Biológia OKTV
Irodalom OKTV
Matematika I., II. kategória OKTV
Nov
Nyílt nap az általános iskolásoknak
Nov
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9-12. évfolyam)
Gólyanapok
Gólyanapok (november 14-17.)
Német nyelv I., II. kategória OKTV
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának emelt szintű szóbeli érettségi vizsgái (november 10-14.)
Nov
Neumann tantárgyi verseny - matematika II. forduló (14:00)
Kazinczy-díjas lett Nagy Szandra 12. E osztályos tanuló
A Neumann fennállásának eltelt huszonkét évében igen sok országos, megyei és területi sikert könyvelhettünk el minden tantárggyal kapcsolatban, s most a humán szakterületen is büszkélkedhet az iskolánk az ország egyik legjobb tanulójával, Nagy Szandra 12.  E osztályos diáktársunk személyében.
Szandi ebben az évben- az iskolánk történetében elsőként - Kazinczy-érmet hozott el Győrből a Szép Magyar Beszéd Verseny országos fordulójáról, ahol a szakközépiskolások közül a tizenöt legeredményesebb diák közé sorolta a zsűri.

Tanulótársam sikertörténete két éve kezdődött, mikor az első országos megmérettetés után (ahol még a középmezőnybe sorolták), Hadnagyné Kovács Judit tanárnő meghirdette a „Szép Magyar Beszéd” szakkört. A szakkör legfőbb célja a tudatos készülődés, felkészítés volt a következő évi szép kiejtési versenyre, s mindemellett a nyelvi játékoktól kezdve, a szavalásig mindennel foglalkoztunk. Szakköreink mindig családias, vidám hangulatban teltek, s telnek a mai napig is az iskolánk erre legalkalmasabb helyiségében, a könyvtárban.

Szandra tehetsége azonban máshol is megmutatkozik, hiszen nem rég tett sikeres szakmai nyelvvizsgát angol nyelvből, zenekarban énekel, s egyben az iskolai floorball csapat oszlopos tagja is.

Amikor megismertem őt, egy szeleburdi lány állt velem szemben, aki a hétköznapi életben néha kapkodva beszél, mert annyi mondanivalója van, s mindezt egyszerre szeretné elmondania másodperc töredéke alatt. El sem tudtam képzelni, hogyan is léphet fel egy versenyen, ám amikor először megszólalt egy „komoly” szöveggel, szinte zene volt füleimnek a magyar nyelv. Beleborzongok azt hallgatván, ahogyan artikulál, hangsúlyoz, ahogyan felolvas.

Minden évben megrendezik ezt a versenyt: először iskolai keretek között, majd a megyei fordulón mérethette meg magát Szandi, ahonnan a szakközépiskolai kategóriában egy másik társával jutott tovább Győrbe, az országos fordulóra. Ott három napig tartott a küzdelem az ország minden tájáról érkezett diáktársaival, s végül magáénak tudhatja ezt a fantasztikus díjat az a lány, akinek én is figyelemmel kísérhettem a felkészülését, s így nyomon követhettem a sikertörténetét. Nagyon büszkék vagyunk rád Szandi!

Tar Dorina
11.H