Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Kazinczy-díjas lett Nagy Szandra 12. E osztályos tanuló
A Neumann fennállásának eltelt huszonkét évében igen sok országos, megyei és területi sikert könyvelhettünk el minden tantárggyal kapcsolatban, s most a humán szakterületen is büszkélkedhet az iskolánk az ország egyik legjobb tanulójával, Nagy Szandra 12.  E osztályos diáktársunk személyében.
Szandi ebben az évben- az iskolánk történetében elsőként - Kazinczy-érmet hozott el Győrből a Szép Magyar Beszéd Verseny országos fordulójáról, ahol a szakközépiskolások közül a tizenöt legeredményesebb diák közé sorolta a zsűri.

Tanulótársam sikertörténete két éve kezdődött, mikor az első országos megmérettetés után (ahol még a középmezőnybe sorolták), Hadnagyné Kovács Judit tanárnő meghirdette a „Szép Magyar Beszéd” szakkört. A szakkör legfőbb célja a tudatos készülődés, felkészítés volt a következő évi szép kiejtési versenyre, s mindemellett a nyelvi játékoktól kezdve, a szavalásig mindennel foglalkoztunk. Szakköreink mindig családias, vidám hangulatban teltek, s telnek a mai napig is az iskolánk erre legalkalmasabb helyiségében, a könyvtárban.

Szandra tehetsége azonban máshol is megmutatkozik, hiszen nem rég tett sikeres szakmai nyelvvizsgát angol nyelvből, zenekarban énekel, s egyben az iskolai floorball csapat oszlopos tagja is.

Amikor megismertem őt, egy szeleburdi lány állt velem szemben, aki a hétköznapi életben néha kapkodva beszél, mert annyi mondanivalója van, s mindezt egyszerre szeretné elmondania másodperc töredéke alatt. El sem tudtam képzelni, hogyan is léphet fel egy versenyen, ám amikor először megszólalt egy „komoly” szöveggel, szinte zene volt füleimnek a magyar nyelv. Beleborzongok azt hallgatván, ahogyan artikulál, hangsúlyoz, ahogyan felolvas.

Minden évben megrendezik ezt a versenyt: először iskolai keretek között, majd a megyei fordulón mérethette meg magát Szandi, ahonnan a szakközépiskolai kategóriában egy másik társával jutott tovább Győrbe, az országos fordulóra. Ott három napig tartott a küzdelem az ország minden tájáról érkezett diáktársaival, s végül magáénak tudhatja ezt a fantasztikus díjat az a lány, akinek én is figyelemmel kísérhettem a felkészülését, s így nyomon követhettem a sikertörténetét. Nagyon büszkék vagyunk rád Szandi!

Tar Dorina
11.H