Sep
Szülői értekezlet (9/Ny, 9., 10. és 11. évfolyam)
Sep
Szülői értekezlet (7., 8. és 12. évfolyam)
Sep
Osztályfőnöki nap, projektnap (9, 11-12. évfolyam), Bekuckózás (7K)
Sep
Első tanítási nap, osztályfőnöki nap
Tanévnyitó ünnepség 14:00
Aug
Osztályozó és javítóvizsgák (augusztus 26-29.)
A magyar nyelv hete – A költészet hete
  Immáron hagyománnyá váló rendezvénysorozat zajlik a Neumann János Középiskola és Kollégium falai között április 19 és 23 között. A magyar nyelv hete alkalmából a magyar szakos tanárok szervezésében a magyar kultúrának, költészetnek és nyelvnek szenteltük a figyelmet, mi neumannosok.
    Színház, költészet, irodalom és nyelvművelés egyaránt helyet kap a rendezvénysorozaton. A hét nyitányaként Petőfi versekkel szereztek örömet egymásnak a diákok, majd kortárs költők verseiből válogatott zeneszámok színesítették a szünetek pihenőperceit. Hétfő délután a NIVÁKban színházi előadás során gondolkodhattunk el életről, halálról, szerelemről a Szuszogó Színház útmutatásával a Sietünk sehová című modern darabban. A hétköznapok szüneteiben felváltva a költészeté és a zenéé volt a főszerep.
    Megmérettetés és önigazolási lehetőség is mindannyiunk számára az a játékos vetélkedő, melyet tanáraink szerveztek nekünk a hét több napjára. A hét elején az első fordulóban az osztályok magyar mint idegen nyelv középfokú írásbeli vizsgát tehettek. A lelkes jelentkezők (jónéhányan) egy közös csütörtöki vetélkedőn teljes felsőfokú magyar nyelvvizsga kihívását is vállalhatták. A legjobban teljesítőket könyvutalvánnyal és oklevéllel jutalmazták.
    Azért fontosak számomra ezek a vetélkedők, mert együtt örülhetünk kicsit máshogyan, más körülmények között nyelvünknek, gazdag kultúránknak és irodalmunknak.

Kürthy Kitti Dalma