Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Csereprogram Franciaországban
A Neumann már hosszú évek óta ápol testvérkapcsolatot egy franciaországi iskolával a Le Lycée Baudimont Saint Charles-al. Az iskola egy északi kisvárosban Arrasban található. Bevett szokás az, hogy egyik évben mi látogatjuk meg francia barátainkat, majd a következő évben a francia diákok töltenek el nálunk pár napot. Idén én is részt vettem a franciaországi cserekapcsolatban, amely igazán fantasztikusnak és eseménydúsnak bizonyult.
Amikor először hallottam a kiutazás lehetőségéről, már akkor nagyon érdekelt a dolog. Eltölteni nyolc napot egy idegen országban, megismerni a helyi embereket és szokásaikat, izgalmat dolognak ígérkezett.  A program keretén belül ráadásul családoknál voltunk elszállásolva, így a francia nyelv gyakorlására is remek lehetőségünk nyílt. Az elején kissé féltünk ettől a feladattól, de a fogadó felek kedvessége átlendített minket a kezdeti nehézségeken, úgymond az ismerkedés szakaszán.
Megérkezésünk napján türelmetlenül vártak minket a fogadópartnereink.  Többségünk akkor találkozott először cserepartnerével, de akadtak olyanok is, akik már ismerték egymást tavalyról. Aznap este mindenki megismerkedett az őt fogadó családdal, bár akadtak köztünk olyanok is, akik kollégiumba kerültek.
A hét folyamán közös programokon vettünk részt, amelyhez néha a francia diákok is csatlakoztak. A különféle programok keretén belül bejártuk Arrast, megcsodáltuk Párizst, és kipróbálhattuk magunkat egy kalandpark különböző izgalmas pályáin.
Számomra a párizsi városnézés volt a legfelejthetetlenebb élmény, ahová a francia diákok is velünk tartottak. A két órás buszút után kissé szomorkás, esős időben érkeztünk meg a francia fővárosba, ahol először egy hajókiránduláson vettünk részt a Szajnán.
A hajókirándulás után az Eiffel tornyot csodáltuk meg, sajnos még mindig szakadó esőben. Mire felértünk a harmadik emeletre, az ég kitisztult, és bámulatos kilátás tárult elénk egész Párizsról. A délután további része párizsi városnézéssel telt, melynek során megcsodáltunk a Notre-Dame-t, a Louvre-t kívülről, végigsétáltunk a Tuleriák kertjén, majd a Concorde téren fejeztük be a sétánkat. Kissé fáradtan, de annál több élménnyel indultunk vissza Arrasba.
A hétvégét a fogadó család körében töltöttük, amely szintén nagyon izgalmasnak volt. A csapat nagy része az egyik napot egy közeli nagyvárosban, Lille-ben töltötte. A másik napon pedig különféle programokon vettünk részt. Az utolsó napon reggel elbúcsúztunk Francia barátainktól, majd TGV-vel mentünk Párizsba. Igazán nagyszerű élmény volt ez a nyolc nap mindannyiunk számára. Rengeteg élménnyel és sok új baráttal gazdagodtunk, és azt hiszem mindannyiunk nevében beszélek, amikor azt mondom, jövőre hasonló szeretettel várjuk őket, ahogyan ők fogadtak minket.