Tantestület
Angol nyelv I. II. kat. OKTV
MTM műhelyfoglalkozás
Nov
Informatika I. kategória OKTV (Alkalmazói)
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának középszintű szóbeli érettségi vizsgái iskolánkban (Előrehozott vizsgabizottság)
Magyar nyelv OKTV
Kémia I., II. kategória OKTV
Zrínyi Ilona matematikaverseny iskolai forduló
Európai Hulladékcsökkentési Hét
Európai Hulladékcsökkentési Hét (november 21-25.)
Neumann tantárgyi verseny eredményhirdetése
Biológia OKTV
Irodalom OKTV
Matematika I., II. kategória OKTV
Nov
Nyílt nap az általános iskolásoknak
Nov
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9-12. évfolyam)
Gólyanapok
Gólyanapok (november 14-17.)
Német nyelv I., II. kategória OKTV
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának emelt szintű szóbeli érettségi vizsgái (november 10-14.)
Nov
Neumann tantárgyi verseny - matematika II. forduló (14:00)
A „lallen” a legszebb német szó a neumannos diákok szerint
Az április 31-én megrendezésre kerülő Neumann –Napok keretein belül az idei 11.-es DSD-s csoport szervezésében szavazás indult, hogy megtaláljuk a legszebb német szót. Sajnos az utóbbi években a német nyelv tanulási kedve háttérbe szorult,  s ezzel az akcióval is fel szerettük volna hívni a figyelmet a német nyelv szépségére és fontosságára
A szavazást több napos előkészület előzte meg. Elsősorban ki kellett választanunk azt a tizenöt szót, melyek a legszebb német szó címére pályázhattak. A szavak kiválasztásánál a legfontosabb szempont a hangzás volt, így az egyes kifejezések jelentésére – szándékosan – kevesebb hangsúlyt fektettünk. Ez azért volt fontos, hogy a voksolás során a jelentés ne befolyásolja a diákok véleményét, s ezáltal valóban a szavak, szókapcsolatok csengése kerüljön előtérbe. A versenyben résztvevő kifejezéseket a tanórákon feldolgozott témáinkból válogattuk ki, mint például az alkoholizmus, az étkezési zavarok vagy a család szerepe.
A legszebb német szó megválasztására egy az aulában elhelyezett színes plakát hívta fel a neumannosok figyelmét. A szavazás gördülékenységének érdekében a plakát alá egy szavazóurna került, mellette szavazócédulákkal, melyen a szavazóknak fel kellett tüntetniük nevüket, osztályukat és a választott szó sorszámát. Fontos megemlíteni, hogy nem csak németesek szavazhattak. Aki nem tudta kiejteni a szavakat, annak a 11.-es DSD-s csoport diákjai rendelkezésére álltak. Ennek köszönhetően néhány napra az egész iskola a német szavak varázsa alatt állt. A plakáton kívül számos szórólapot helyeztünk el az épületben, hogy a program még nagyobb teret nyerjen.
Az eredményhirdetésre április 1-jén került sor, Sipeki Csilla tanárnő DSD vizsgával kapcsolatos előadása után. A száznegyvennégy szavazat közül számos érkezett a több „l” betűt is tartalmazó szavakra. Ilyen a lallen is, amely idén elnyerte a legszebb német szó címet. A több szóból álló, hosszabb kifejezések is népszerűnek bizonyultak, mint például a Fettpölsterchen schlagen sich nieder.
Ez a szavazás az idei tanévben került először megrendezésre, ennek ellenére nagy népszerűségnek örvendett. Ebből kifolyólag szeretnénk jövőre is ösztönözni a diákokat és a tanárokat egyaránt a legszebb német szó kiválasztására. Reméljük az évek során hagyománnyá növi ki magát ez  a program, s minden tanuló évről-évre izgatottan várja majd az újabb jelölteket.

Tóth Réka 11.H , DSD-csoport