Téli szünet
A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2020. január 6. (hétfő)
Karácsonyi ünnepség
Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelem verseny I. forduló
Gombavató
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
AJTP pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. évfolyam
Munkanap, NEM tanítási nap
Fogadó délután 15:00 - 17:00 Szülői választmányi ülés 17:00
Fogadó délután 15:00 - 17:00
Szülői választmányi ülés 17:00
Dec
Az általános iskolás tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára
Dec
Mikulás ünnepség a dolgozók gyerekeinek, unokáinak
Magyar irodalom OKTV
Arany Dániel Matematika Verseny kezdő, haladó I., II. kategória, I. forduló
Savaria Történelem verseny
A „lallen” a legszebb német szó a neumannos diákok szerint
Az április 31-én megrendezésre kerülő Neumann –Napok keretein belül az idei 11.-es DSD-s csoport szervezésében szavazás indult, hogy megtaláljuk a legszebb német szót. Sajnos az utóbbi években a német nyelv tanulási kedve háttérbe szorult,  s ezzel az akcióval is fel szerettük volna hívni a figyelmet a német nyelv szépségére és fontosságára
A szavazást több napos előkészület előzte meg. Elsősorban ki kellett választanunk azt a tizenöt szót, melyek a legszebb német szó címére pályázhattak. A szavak kiválasztásánál a legfontosabb szempont a hangzás volt, így az egyes kifejezések jelentésére – szándékosan – kevesebb hangsúlyt fektettünk. Ez azért volt fontos, hogy a voksolás során a jelentés ne befolyásolja a diákok véleményét, s ezáltal valóban a szavak, szókapcsolatok csengése kerüljön előtérbe. A versenyben résztvevő kifejezéseket a tanórákon feldolgozott témáinkból válogattuk ki, mint például az alkoholizmus, az étkezési zavarok vagy a család szerepe.
A legszebb német szó megválasztására egy az aulában elhelyezett színes plakát hívta fel a neumannosok figyelmét. A szavazás gördülékenységének érdekében a plakát alá egy szavazóurna került, mellette szavazócédulákkal, melyen a szavazóknak fel kellett tüntetniük nevüket, osztályukat és a választott szó sorszámát. Fontos megemlíteni, hogy nem csak németesek szavazhattak. Aki nem tudta kiejteni a szavakat, annak a 11.-es DSD-s csoport diákjai rendelkezésére álltak. Ennek köszönhetően néhány napra az egész iskola a német szavak varázsa alatt állt. A plakáton kívül számos szórólapot helyeztünk el az épületben, hogy a program még nagyobb teret nyerjen.
Az eredményhirdetésre április 1-jén került sor, Sipeki Csilla tanárnő DSD vizsgával kapcsolatos előadása után. A száznegyvennégy szavazat közül számos érkezett a több „l” betűt is tartalmazó szavakra. Ilyen a lallen is, amely idén elnyerte a legszebb német szó címet. A több szóból álló, hosszabb kifejezések is népszerűnek bizonyultak, mint például a Fettpölsterchen schlagen sich nieder.
Ez a szavazás az idei tanévben került először megrendezésre, ennek ellenére nagy népszerűségnek örvendett. Ebből kifolyólag szeretnénk jövőre is ösztönözni a diákokat és a tanárokat egyaránt a legszebb német szó kiválasztására. Reméljük az évek során hagyománnyá növi ki magát ez  a program, s minden tanuló évről-évre izgatottan várja majd az újabb jelölteket.

Tóth Réka 11.H , DSD-csoport