Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Monetary 2009
A Treasury nevű együttes nyerte a Magyar Nemzeti Bank „Monetary – Közgazdálkodj okosan!” vetélkedőjének területi elődöntőjét. A neumannos csapatot Juhász Benedek, Juhász Balázs, Lizák Dénes, Borics Kitti 12. G osztályos tanulók alkották. A területi elődöntő után a Király Sándor által felkészített csapat az április 2-án sorra kerülő országos döntőben mutathatja meg tudását az egymillió forintos fődíjért vívott „harcban”. Gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáruknak!

A Treasury nevű csapat nyerte a Magyar Nemzeti Bank „Monetary – Közgazdálkodj okosan!” vetélkedőjének területi elődöntőjét. A hazai monetáris politikai ismeretek és a pénzügyi kultúra fejlesztését célzó országos középiskolai vetélkedősorozat négy online forduló után jutott el az elődöntőkhöz. A Park & Hotel Egerben lebonyolított elődöntőn a Neumann János Középiskola és Kollégiumot négy, míg a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthont egy csapat képviselte.
Az iskolánkat képviselő négy csapat a területi döntő első négy helyét szerezte meg. A csapatok tagjai:

I.    Treasury: Juhász Benedek, Juhász Balázs, Lizák Dénes, Borics Kitti 12. G
II.    Aktív repo: Forgács Eszter, Balsai Nikolett, Ragó Anna, Bocsi Dóra 12. G
III.    SWAP:Kökény Gábor, Sebe Fanni, Kubricky Ádám, Lénárt Kinga 12. G
IV:.    CAPM: Bóka Brigitta, Kádas Ivett, Holló András, Vincze Balázs 12. G

Az elődöntőkre a csapatok egy esszét készítettek a következő címmel: „A 2009-es válság hatása a magyar háztartások pénzügyi helyzetére”, majd egy prezentáció keretében az MNB szakértőiből álló zsűri előtt kellett megvédeniük munkájukat. A diákok a zsűri véleménye szerint komoly szakmai felkészültségről tettek tanúbizonyságot, és nagy küzdelemben dőlt el a továbbjutás sorsa. A győztes a Treasury néven versenyző, Juhász Benedek, Juhász Balázs, Lizák Dénes, Borics Kitti (12. G) alkotta neumannos csapat lett. Ők az április 2-án sorra kerülő országos döntőben mutathatják meg tudásukat az egymillió forintos fődíjért vívott „harcban”. A versenybe egyébként országosan 443 csapat jelentkezett.