Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Ki tud többet Egerről vetélkedő

Az egri Dobó István Gimnázium szervezésében hagyományosan minden évben sorra kerül az egri középiskolások számára megrendezett „Ki tud többet Egerről?”  elnevezésű vetélkedő. A versenynek immár 5 éve a Városháza díszterme ad otthont. Az idei vetélkedőn a feladatok között az egri népszokások, a műemlékek, valamint a városban található látnivalók, szobrok szerepeltek. Emellett a diákoknak 100-150 éves régiségeket kellett magukkal vinniük a döntőre, melynek történetét be is kellett mutatni a zsűri előtt. A verseny célja, hogy a diákok minél nagyobb tudásra tegyenek szert arról a városról, ahol élnek, vagy tanulnak.

Az idei vetélkedőn iskolánk csapata 2. helyezést ért el. A csapat tagjai a 9. T osztály tanulói voltak, Balla Roxána, Farkas Bettina és Kulcsár Noémi.
A lányok számára nem volt ismeretlen sem a versenyek hangulata, sem pedig az Egerrel kapcsolatos ismeretek, ugyanis 2010. február közepén már részt vettünk velük az Eger városi középiskolai kollégiumok közötti hasonló elnevezésű vetélkedőn, ahol az értékes második helyezést szereztük meg. Az idei verseny végig nagyon izgalmasan alakult, iskolánk csapata végül a második helyezést érte el. Méltán lehetünk büszkék iskolánkat képviselő három lelkes és szorgalmas diákunkra, akik nem utolsósorban számos értékes díjjal, nyereménnyel is gazdagodtak munkájuk eredményeképp, de én leginkább az erkölcsiekben és tudásban való gazdagodást emelném ki, amelyet a tanulók nemcsak elsajátítottak, hanem abban a helyzetben, amikor szükség volt rá, bizonyítani és alkalmazni is tudták. Köszönet jár érte ezúton is…
Murányi Dénes felkészítő tanár

Még egyszer szeretettel gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáruknak, Murányi Dénesnek!