Tantestület
Informatika OKTV (Alkalmazási ismeretek kategória) II. forduló
Angol nyelv OKTV II. kategória, II. forduló
Jan
ONLINE Szülői értekezletek a végzős évfolyam osztályai számára (MS Teams környezetben, 17:00-tól közös, 17:30-tól osztályonkénti értekezletek)
Jan
ONLINE Szülői értekezletek a 7-11. évfolyam számára ( MS Teams környezetben, 17:00-tól). 2022.01.27-28.
Kazinczy Szépkiejtési Verseny iskolai forduló
Központi írásbeli vizsgák a 7. és 9. évfolyamra, AJTP-be, 10:00
A Magyar Kultúra Napja
A 2021/2022. tanév első félévének utolsó tanítási napja
AJTP felvételi
Jan
Hatodikosok és hetedikesek idegen nyelvi versenye - angol, német szóbeli forduló
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Programozás) területi forduló
Informatika OKTV (Programozási ismeretek kategória) II. forduló
Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. évfolyam regionális forduló, 14:30-15:30
Jan
Tájékoztató előadás az általános iskolások és szüleik részére (csak előzetes regisztrációval)
Kedves általános iskolás tanulók! Kedves felvételizők!

A magyar nyelv és matematika központi írásbeli ideje a 6. és 8. osztályos tanulóknak 2022. január 22., szombat 10 óra.

Helyszín: Eger, Rákóczi út 48. (A Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium főépülete.) Erre az időpontra várjuk azokat a diákokat, akik a központi írásbeli felvételire való jelentkezési lapjukat a Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégiumba adták be. A vizsgával kapcsolatosan külön írásbeli értesítést nem küldünk.

Kérjük, érkezzetek meg a kezdés előtt legalább 20 perccel (legkésőbb 9:40-re), hogy a bejáratnál és az aulában elhelyezett beosztás szerint elfoglalhassátok a helyeiteket. A magyar nyelv írásbeli 10:00-10:45, a matematika írásbeli 11:00-11:45 időtartamú lesz.

A járványhelyzet miatt iskolánkban kötelező belépéskor a kézfertőtlenítés. Az épületben minden emeleten több fertőtlenítő pont van. Kötelező továbbá az iskola teljes területén az orrot és a szájat elfedő maszk viselése, végig a központi írásbeli alatt, a termekben és a folyosókon is. Kérünk titeket, hogy a maszkot csak arra a rövid időre vegyétek le, amikor egy-egy korty vizet vagy üdítőt isztok, az étkezést erre az időre lehetőleg kerüljétek. A szünetben, különösen a mosdó használatakor feltétlenül alaposan mossatok kezet és használjátok a kézfertőtlenítőt. A szünetekben a megfelelő távolságot tartsátok meg társaitoktól a folyosón. A vizsga után minél hamarabb hagyjátok el az iskola épületét. A járványhelyzet miatt a szülők csak a bejáratig (főbejárat és a hátsó bejárat) kísérhetik el a gyermekeiket, a vizsga ideje alatt nem tartózkodhatnak az iskola épületében.

Kérjük, hogy a központi írásbeli vizsgára személyazonosítására alkalmas igazolványt – diákigazolványt vagy személyi igazolványt – hozzatok magatokkal. Tájékoztatunk benneteket arról, hogy az írásbeli vizsga során, a dolgozat megírásakor kék vagy fekete színű tollal kell írni (a rajzokat a matematika dolgozatnál lehet ceruzával készíteni). A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható. A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható.

A kijavított dolgozatok megtekintésére 2022. február 2-án (szerda) lesz lehetőség, előzetes beosztás alapján, amit az írásbeli napján megkapnak a tanulók (ha a járványügyi helyzetben ez változna, az iskola honlapján tájékoztatást adunk a tanulóknak, szülőknek).

Minden tanulónak sok sikert kívánunk!