Tantestület
Oct
Nyílt nap az általános iskolásoknak (regisztrációköteles, a regisztrációs felület az iskola honlapjáról elérhető október 20-tól)
Oct
Informatika érettségi (gyakorlati 8:00)
Oct
Német nyelv érettségi (írásbeli 8:00)
Oct
Nemzeti ünnep (Az 1956-os forradalom ünnepe)
Október 23. ünnepi megemlékezés
Angol nyelv érettségi (írásbeli 8:00), délutáni tanítás
Oct
Bolyai Matematika Csapatverseny (7-8. évfolyam)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - angol nyelv, "A mi Európánk" (I. forduló)
Oct
Nyílt nap az általános iskolásoknak (regisztrációköteles, a regisztrációs felület az iskola honlapjáról elérhető október 6-tól)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - informatika, német nyelv, "Csodálatos világunk" (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - fizika, magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - matematika (I. forduló)
Oct
Aradi Vértanúk Emléknapja (megemlékezés)
A zene világnapja
A német egység napja
Sep
Magyar Diáksport napja
A 8. osztályosok Neumann tantárgyi versenyének eredménye (2021)
 Az őszi Neumann versenyek iskolánk hagyományainak nagyon fontos színfoltját jelentik. Sok általános iskolai tanuló már hatodik, hetedik osztályban bekapcsolódik az idegen nyelvi és természettudományi versenyekbe, így nyolcadikosként már régi jó ismerősként köszönhetjük őket iskolánkban.

Nagy jelentőséget tulajdonítunk a tehetségek felkutatásának, szerves része ez tehetségkereső, tehetséggondozó munkánknak, melyet 2011 óta a Tehetségpontok országos hálózatának tagjaként végzünk. Sokszínű tevékenységünket a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Kiválóan Akkreditált Tehetségpont, az Új Nemzedék Központ pedig Minősített Tehetséggondozó Műhely címmel ismerte el.

Ebben az évben is nagyon sok egri, vidéki és megyénken kívüli tanuló jelentkezett a megmérettetésre. Nem csak az egri EKKE Gyakorló, Hunyadi Mátyás, Kemény Ferenc, Lenkey János, Szent Imre Katolikus Általános Iskola tanulói szerepeltek szépen, hanem érkeztek és sikert értek el tanulók a Hevesről, Parádról, Noszvajról, Salgótarjánból, Ózdról, Gyöngyösről, Füzesabonyból, Mezőkövesdről, valamint más településekről is.

A legeredményesebb versenyfelkészítő általános iskola a Neumann versenyeken az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet és az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola lett.

Munkájukat „A Neumann tanulmányi versenyek legeredményesebb iskolája” címmel köszöntük meg.

Sok szeretettel gratulálunk és további sok sikert kívánunk a Neumann verseny díjazottjainak és felkészítő tanáraiknak!