Tantestület
Jun
Beiratkozás a 7. és 9. évfolyamra (a beiratkozás beosztását honlapunkon tesszük közzé)
Tanévzáró ünnepség
Középszintű érettségi szóbeli vizsgák
Középszintű érettségi szóbeli vizsgák (június 13-24.)
Osztályfőnöki nap, sportnap
Ágazati alapvizsga
Pünkösd, tanítási szünet
Nemzeti Összetartozás Napja (június 4.) Határtalanul! Témanap
Nemzeti Összetartozás Napja (június 4.)
Határtalanul! Témanap
Jun
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák (június 1-9.)
Több mint 100 éves a Föld napja testvérünnepe, a madarak és fák napja, amelyet május 10-én ünneplünk meg.
 A világ első madarak és fák napját Chernel István, a híres ornitológus, madarász szervezte meg 1902-ben Kőszegen, a párizsi európai madárvédelmi egyezmény alapján.

Herman Ottó javaslatára 1906 óta a természet ünnepeként tartjuk számon május 10.-ét de az emberek már ősidők óta különös vonzalmat éreznek a madarak és fák iránt.  A "Madarak és Fák Napja" az egész természet ünnepe, amikor mi, emberek azt ünnepeljük, hogy testvérei vagyunk minden élőlénynek a Földön. A madarak és fák előtti tisztelgés méltó szimbóluma a békés egymás mellett élésnek és közös természeti értékeink védelmének.

Évente megválasztásra kerül Az év madara, és Az év fája.  2021-ben az év madara az cigánycsuk, az év fája pedig a lisztes berkenye.

A Cigánycsuk, a lisztes berkenye, vagy az év rovara a kacsafarkú szender és társaik hívják fel figyelmünket 2021-ben a természet szépségeire, a biológiai sokféleségre, annak védelmére.

A Madarak és Fák Napját. Ebből az alkalomból szünetekben madárcsicsergés szólt az iskolarádióban és a nagyszünetben pedig az ökohír az év madaráról és fájáról szólt.