Nov
Munkaszüneti nap (Mindenszentek)
Oct
Informatika érettségi (gyakorlati 8:00)
Őszi szünet
Őszi szünet (Szünet előtti utolsó tanítási nap: október 22. péntek; szünet utáni első tanítási nap november 2. kedd)
Oct
Német nyelv érettségi (írásbeli 8:00)
Oct
Nemzeti ünnep (Az 1956-os forradalom ünnepe)
Október 23. ünnepi megemlékezés
Angol nyelv érettségi (írásbeli 8:00), délutáni tanítás
Oct
Bolyai Matematika Csapatverseny (7-8. évfolyam)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - angol nyelv, "A mi Európánk" (I. forduló)
Oct
Nyílt nap az általános iskolásoknak (regisztrációköteles, a regisztrációs felület az iskola honlapjáról elérhető október 5-től)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - fizika, német nyelv, "Csodálatos világunk" (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny nyolcadikosoknak - matematika (I. forduló)
Oct
Aradi Vértanúk Emléknapja (megemlékezés)
A német egység napja
A zene világnapja
Felvételi eljárás az Arany János Tehetséggondozó Programban
Kedves szülők, 8. évfolyamos tanulók!
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma pályázatot hirdet a 2021/22. tanévben 8. évfolyamon tanuló diákok számára az Arany János Tehetséggondozó Programban való részvételre. A program célja, hogy segítse a tehetséges diákok továbbtanulását. Az AJTP-be jelentkezés a Neumannba való bekerülés egyik lehetősége! A korábbiakhoz képest szélesebb körben lehet pályázni és 2022-23. tanévtől ösztöndíjban is részesülnek a tanulók. A Neumannban működő AJTP felvételi eljárásról, változásokról tájékozódhatnak az alábbi dokumentumokból, információs anyagokból.

Pályázati felhívás

1. számú melléklet
2. számú melléklet
3. számú melléklet
4. számú melléklet
5. számú melléklet
6. számú segédlet

Szórólap

Kedves érdeklődő diákok, szülők!

Tehetséges diákok Neumannba kerülésének egyik útja az AJTP!

Változás a programban!

1. Bővült az Arany János Tehetséggondozó Programra pályázhatók köre
  • kedvezményezett településekről a105/2015-ös Korm. rendelet értelmében feltétel nélkül jelentkezhetnek a tanulók, nincs szükség igazolásra. A települések neve az alábbi linken található: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1500105.kor
  • lakóhelye 5000 főnél kisebb lélekszámú és települési támogatásban részesül
2. Tanulmányi ösztöndíjban részesülnek a tanulók
2022-2023. tanévtől az AJTP nyújtotta eddigi támogatáson felül már havi tanulmányi ösztöndíjban is részesülnek a diákok. Az ösztöndíj mértéke az első tanévben egységesen havonta 15 000 forint lesz. A következő tanévekben 4,0 feletti tanulmányi eredmény felett havonta 20 000 - 40 000 forint között alakul.

3. Egyszerűsödött a pályázati eljárás (pl. nem kell a korábbi önkormányzati ajánlás, nem kötelező az osztályfőnöki jellemzés, a kedvezményezett településekről jelentkezőktől nem kérünk igazolást a szociális helyzetükről)

A felvételi eljárásról, illetve intézményünk Arany János Tehetséggondozó Programjáról információt a mellékelt ismertető anyagokból, illetve a Neumann facebook oldaláról is szerezhetnek.

Az AJTP-vel kapcsolatos kérdésekben Dr. Löveiné Hadnagy Katalin programfelelőstől, illetve Nagy Ilona programgazdától, kollégiumvezetőtől tudnak segítséget kérni.

Tel: +36 36 536-070/132 melléken, illetve hadnagyk@nejanet.hu vagy nagyi@nejanet.hu címen.

Szeretettel várunk mindenkit iskolánk nyílt napjain (október 14, november 3 és 16). November 3-án az AJTP-ről külön is tájékoztatjuk az érdeklődőket.