TeTuTi természettudományos verseny
Iskolánk 11B osztályos tanulói részt vettek az Eszterházy Károly Egyetem által szervezett TeTuTi komplex természettudományos versenyen. Az első fordulóban négy tantárgyból (matematika, fizika, biológia, kémia) kellett komplex feladatokat megoldaniuk az osztály diákjainak, majd a döntőbe bekerülve a legjobb öt csapat mérte össze a tudását február 29-én délelőtt az egyetemen.
Az osztályt itt már csak hat tanuló képviselhette, nekik hat tantárgyból (matematika, fizika, biológia, kémia, informatika, földrajz) kellett számot adniuk a tudásukról.
Nagy öröm számunkra, hogy ezen a versenyen a 11B osztályos tanulók lettek az elsők, és ezzel megszerezték a fődíjat, egy sárospataki kétnapos osztálykirándulást, amelynek a teljes költségét és a programjait egyaránt az egyetem finanszírozza.

Nagyon büszkék vagyunk a diákjainkra, és szeretettel gratulálunk nekik a példamutató csapatmunkához és a kiváló eredményhez! Köszönjük az EKE-nek a versenyszervezést és a kiváló lehetőséget.

A döntőn az osztályt és az iskolát képviselték: Bolyhos Dóra, Czigány Hella, Fülöp Zita, Halász István, Herczeg Bálint, Ungvári Ákos.

Szeretettel gratulálunk!

A képen balról jobbra: Ungvári Ákos, Czigány Hella, Halász István, Herczeg Bálint, Fülöp Zita, Bolyhos Dóra.