Tantestület
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. december 17. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2022. január 3. hétfő)
Gombavató
Karácsonyi ünnepség
Dec
Munkanap, tanítási nap (szombat, hétfői 1-4. tanórák megtartásával)
Dec
Online fogadódélután (15:00-17:00, a Microsoft Teams-ben)
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Varga Tamás Matematikaverseny I. forduló
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Olasz nyelv OKTV I. forduló
Marienschule és a Neumann diákja Egerben
23 „neumannos” diák vesz részt a már 27 éves múltra visszatekintő német cserekapcsolatban, mely a lippstadti Marienschule és az egri Neumann János Gimnázuim között töretlenül működik. Szeptember 13. és 20. között gyönyörű napsütéses és élményekben, programokban gazdag napokat élhettek át a német és a magyar diákok Egerben és a környéken. Megcsodálhatták a barokk város nevezetességeit, a várat és a Líceumot, ahol egy rendkívüli foglalkozáson különböző fizikai kísérletet figyelhettek meg és próbálhattak ki, de a legérdekesebbnek mégiscsak a Csillagvizsgáló bizonyult. A családi hétvége után felfedezték a környék szépségeit is, mint a Diósgyőri várat, Lillafüredet, Poroszlói Ökocentrumot, Szilvásváradot és még Budapestre is ellátogattak, hogy megismerjék fővárosunk gyöngyszemeit, a várat, a Mátyás-templomot, a Parlamentet a Magyar Királyi Koronával és még egy hajókiránduláson is részt vettek. Az egy hét nagyon gyorsan elrepült, mialatt szoros barátságok köttettek és krokodilkönnyes búcsúval váltak el egymástól a diákok az elutazás reggelén. A távolság most nagy, de a kapcsolat marad, és másnap elkezdődött a visszaszámlálás. Már csak …… nap van hátra, hogy újra találkozzanak, és ez minden nappal csak kevesebb, mert májusban a magyar diákok buszra szállnak és Lippstadt felé veszik útjukat, hogy ők is megismerjék a barátaik iskoláját lakhelyét, a város és a környék nevezetességeit. Bis bald!