Téli szünet
Téli szünet (Szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 21. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2019. január 7. hétfő)
Karácsonyi ünnepség
Gombavató rendezvény
Arany Dániel Matematika Verseny kezdő, haladó I., II. kat. I. forduló
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny döntő
Dec
Az általános iskolás tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára
Irodalom OKTV
Dec
Mikulás ünnepség a dolgozók gyermekeinek, unokáinak
Adventi kirándulás - Bécs
Nevelési értekezlet
Gólyabál
Spanyol nyelv OKTV
Országos Angol Nyelvi Verseny
Olasz nyelv OKTV
Varga Tamás Matematikaverseny iskolai forduló
Német nyelv OKTV
Gratulálunk a Neumann versenyek díjazottjainak!
Az őszi Neumann versenyek iskolánk hagyományainak nagyon fontos színfoltját jelentik. Sok általános iskolai tanuló már hatodik, hetedik osztályban bekapcsolódik az idegen nyelvi és természettudományi versenyekbe, így nyolcadikosként már régi jó ismerősként köszönhetjük őket iskolánkban.
Nagy jelentőséget tulajdonítunk a tehetségek felkutatásának, szerves része ez tehetségkereső, tehetséggondozó munkánknak, melyet 2011 óta a Tehetségpontok országos hálózatának tagjaként végzünk. Sokszínű tevékenységünket a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Kiválóan Akkreditált Tehetségpont, az Új Nemzedék Központ pedig Minősített Tehetséggondozó Műhely címmel ismerte el.
Ebben az évben is nagyon sok egri, vidéki és megyénken kívüli tanuló jelentkezett a megmérettetésre. Nem csak az egri Kemény Ferenc, EKE Gyakorló, Hunyadi Mátyás, Lenkey János, Balassi Bálint Általános Iskolák tanulói szerepeltek szépen, hanem érkeztek és sikert értek el tanulók a Hevesi Körzeti Általános Iskolából, Bélapátfalváról a Petőfi Sándor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolából, Szilvásváradról, Salgótarjánból a Gagarin Általános Iskolából, Noszvajról, Salgótarjánból, Ózdról, Gyöngyösről, Füzesabonyból, Szolnokról, Tiszacsegéről, valamint más településekről is.
Ebben az évben a legeredményesebb általános iskola a Neumann versenyeken az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola és az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet volt.
Munkájukat „A Neumann tanulmányi versenyek legeredményesebb iskolája” címmel köszöntük meg.

Tanulóink és tanáraink nevében gratulálunk és további sok sikert kívánunk a Neumann verseny díjazottjainak és felkészítő tanárainak! A közelgő téli szünetre jó pihenést és kellemes ünnepeket!

Díjazottak 1-3. helyezés
Díjazottak 4-10. helyezés