Szép Magyar Beszéd döntő
Szép Magyar Beszéd döntő (április 26-28.)
Apr
Föld napja (április 22. hétfő)
Osztályozó vizsgák
Osztályozó vizsgák (április 24-25.)
Tavaszi szünet
Tavaszi szünet  (A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap április 17. szerda, a szünet utáni első tanítási nap 2018. április 24. szerda)
Palotás József - Kertész Andor Megyei Matematikaverseny
Diáknapok
Diáknapok (április 16-17.)
Apr
Megemlékezés (A Holokauszt áldozatairól – Emléknap: április 16.)
AJTP Gymnasion Sporthétvége
AJTP Gymnasion Sporthétvége (április 12-14.)
Költészet Napja
Kollégiumi Spartakiád
ÁSZÉV döntő
ÁSZÉV döntő (április 8-9.)
Digitális témahét
Digitális témahét (április 8-12.)
Medvematek verseny
AJTP Matematikaverseny
Mar
AJTP Vállalkozói verseny
AJTP Vállalkozói verseny (március 29-30.)
Euroscola játék
Az Euroscola játékon az Európai Parlament nagykövet iskolája címet elnyerő középiskolák csapatai mérhették össze tudásukat Európáról és az Európai Unióról. A legjobban teljesítő csapatként iskolánk csapata, kiegészülve 20 diákkal részt vehet az Európai Parlament strasbourgi szimulációs játékán, ahol a 27 másik tagállamból érkező társaikkal együtt egy napra EP-képviselővé válhatnak. A csapatok kiutazását az Európai Parlament támogatja.

Az Euroscola-játék egy internetes tudásalapú kvízjáték, Európa földrajzához, történelméhez, gazdaságához és az Európai Unióhoz kapcsolódó feleletválasztós kérdésekkel. Célja, hogy a középiskolás diákok játékos formában mérjék fel, és fejlesszék Európával kapcsolatos ismereteiket. Susán Hanna, Pálkovács Kamilla, Lámer Lotti és Chamik Dorottya (10E), az online játékon legjobban teljesítő csapatként elnyerte a jogot, hogy 24 diák és két kísérő pedagógus részt vehessen a strasbourgi Euroscola-programban, 2018 decemberében. A program keretében a csapatok Strasbourgba utaznak, ellátogatnak az Európai Parlamentbe, ahol egy napra EP-képviselővé válnak és egy szimulációs játékon vesznek részt. A nap során aktuális európai uniós kérdéseket tárgyalnak meg közösen 27 másik tagállamból érkező társaikkal együtt és angol, német vagy francia nyelven kommunikálnak egymással. A csapatok kiutazását az Európai Parlament támogatja. Az Európai Parlament támogatásával évente mintegy 300 magyar diák kap lehetőséget, hogy megismerhesse az Európai Parlament munkáját Strasbourgban. A program így keretet biztosít Európa fiataljainak, hogy közelebbről megismerjék az uniós döntéshozatali folyamatokat, és megtapasztalják az együttműködés fontosságát.

Szeretettel gratulálunk!