Jun
Beiratkozás (külön beosztás szerint)
Beiratkozás (külön beosztás szerint) június 23-24.
Jun
Tanévzárás, bizonyítványosztás (külön beosztás szerint)
Tanévzárás, bizonyítványosztás (külön beosztás szerint), június 18-19.
Az érettségi vizsgák lezárása
Jun
A tanév utolsó tanítási napja
Jun
Középszintű szóbeli érettségi vizsgák (június 15-16.)
Osztályozó értekezletek
Osztályozó értekezletek (június 11-12.)
Jun
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák (június 4-9.)
Jun
Érettségi észrevételek benyújtási határideje (16:00)
Pünkösdhétfő, munkaszüneti nap
Euroscola játék
Az Euroscola játékon az Európai Parlament nagykövet iskolája címet elnyerő középiskolák csapatai mérhették össze tudásukat Európáról és az Európai Unióról. A legjobban teljesítő csapatként iskolánk csapata, kiegészülve 20 diákkal részt vehet az Európai Parlament strasbourgi szimulációs játékán, ahol a 27 másik tagállamból érkező társaikkal együtt egy napra EP-képviselővé válhatnak. A csapatok kiutazását az Európai Parlament támogatja.

Az Euroscola-játék egy internetes tudásalapú kvízjáték, Európa földrajzához, történelméhez, gazdaságához és az Európai Unióhoz kapcsolódó feleletválasztós kérdésekkel. Célja, hogy a középiskolás diákok játékos formában mérjék fel, és fejlesszék Európával kapcsolatos ismereteiket. Susán Hanna, Pálkovács Kamilla, Lámer Lotti és Chamik Dorottya (10E), az online játékon legjobban teljesítő csapatként elnyerte a jogot, hogy 24 diák és két kísérő pedagógus részt vehessen a strasbourgi Euroscola-programban, 2018 decemberében. A program keretében a csapatok Strasbourgba utaznak, ellátogatnak az Európai Parlamentbe, ahol egy napra EP-képviselővé válnak és egy szimulációs játékon vesznek részt. A nap során aktuális európai uniós kérdéseket tárgyalnak meg közösen 27 másik tagállamból érkező társaikkal együtt és angol, német vagy francia nyelven kommunikálnak egymással. A csapatok kiutazását az Európai Parlament támogatja. Az Európai Parlament támogatásával évente mintegy 300 magyar diák kap lehetőséget, hogy megismerhesse az Európai Parlament munkáját Strasbourgban. A program így keretet biztosít Európa fiataljainak, hogy közelebbről megismerjék az uniós döntéshozatali folyamatokat, és megtapasztalják az együttműködés fontosságát.

Szeretettel gratulálunk!