Feb
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály) A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály)
A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Végzős bál
Feb
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (Emléknap február 25.)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Feb
A középfokú iskolákba történő jelentkezés határideje
2020. május-júniusi érettségi vizsgaidőszak jelentkezési határideje
Feb
Arany Dániel Matematikaverseny, Kezdők, Haladók, I. és II. kategória, II. forduló
Síszünet
Síszünet. február 12-14.
Biológia OKTV II. forduló
Angie, „Te Aranyok Aranya”!
Az Országos Széchenyi Könyvtár, a Magyartanárok Egyesülete és a Magyar Olvasástársaság az ARANY JÁNOS EMLÉKÉV 2017 keretében magyarországi és külhoni diákok számára meghirdetett szavalóversenyre nevezett októberben Bani-Akoto Angelina, iskolánk 12H osztályos tanulója, aki végül a döntőben különdíjas lett.
A felkészülés során Angie mindvégig klasszikus költőnk különleges érzékenységére, humorára és főleg gyönyörű magyar nyelvére koncentrált; de nem felejtette el azt sem, hogy egy előadóművésznek a deli hallgatóság figyelmét kell megragadnia.

Fontos segítség volt számára, hogy a verseny előtt egy-egy osztályban előadhatta a szabadon választott Vörös Rébék című balladát, illetve a kötelezőnek választott Tamburás öreg úr című költeményt.
Aki ebből kimaradt meghallgathatja a budapesti előadást ide kattintva.
Az iskolatársak nem lepődtek meg igazán, hogy a miskolci területi döntőn (november 13-án volt) a zsűri bizalmat szavazott Angie előadásának, és harmadikként ugyan, de továbbjuttatta a fővárosi döntőbe.
November 25-én, szombaton a korcsoportjában 26-an versenyeztek: a hét területi döntő, valamint a két, az emlékévben rendezett legnagyobb Arany János-szavalóverseny első három helyezettje. A kötelező verseket már csak azok tízen – köztük Angie is – mondták el, akik között a helyezéseket és a különdíjakat osztották ki legvégül. A miskolci mezőny erejét mutatja, hogy a legjobb tízben közülük két versenyző szavalt még, és a végső győztes is innen érkezett.
A jutalom az oklevél és a gazdag könyvcsomag mellett természetesen a szavalatok élménye volt – , melyet ezúton is köszönünk a többi résztvevőnek. Bizonyára jó lesz beépíteni az itt szerzett tapasztalatokat későbbi tanulmányokhoz is. Reméljük, erről is beszámolunk majd!