Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Advent Bécsben
Az idei évben is ellátogattunk Bécsbe a schönbrunni kastélyba és a karácsonyi vásárra. December 8-án kora hajnalban sok „neumannos diák” szállt buszra és indult Bécs felé, hogy az adventi időszakot egy felejthetetlen élménnyel gazdagítsák. Miután elindultunk, szinte mindenki gyorsan mély álomba merült és csak a második pihenő után kezdtek éledezni az álmos szemek. Miután megérkeztünk a kastélyhoz és leszálltunk a buszról, a kapun belépve egy mesebeli karácsonyi kisvárosban érezhettük magunkat.
A karácsonyi hangulatot a látványon túl a forralt bor és a puncs, a sült gesztenye illata illetve a karácsonyi zene fokozta. A kastélyban betekintést nyerhettünk a Habsburgok, legfőképpen Ferenc József és Sisi császári pár életére, szokásaira. A kastélylátogatás után sétálhattunk a kastélyparkban felállított karácsonyi vásárban és megcsodálhattuk azt az ezernyi gyönyörű portékát, melyeket kézművesek készítettek hosszú fáradtságos munkával és közben szürcsölhettünk valami finom ínycsiklandozó forró italt, mely a nem túl barátságos időben egy kicsit felmelegített. Miután beteltünk a látvánnyal, a belváros felé vettük az irányt. A városháza előtti téren lévő forgatagot be sem tudta fogadni a szemünk.
Sokan belevetették magukat a bódék közé, de voltak, akik először kulturális szomjukat elégítették ki és besétáltak a Stephansdomig és útközben megcsodálták a Hofburgot is. Még az eső sem szegte kedvünket, amely egyre jobban esett és ki jobban, ki kevésbé, de megázott. Hazafelé a buszon szárítkoztunk és büszkén mutogattuk a kis vásárfiákat, melyekkel az itthon maradt szeretteinknek akartunk örömet okozni. A késői érkezés ellenére sem lankadt a hangulat, sőt egyre fokozódott. Sokan már a következő évi utat tervezték és így búcsúztak: „Tanárnő! Mi jövőre is jövünk. Tessék már most felírni!