Tantestület
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. december 17. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2022. január 3. hétfő)
Gombavató
Karácsonyi ünnepség
Dec
Munkanap, tanítási nap (szombat, hétfői 1-4. tanórák megtartásával)
Dec
Online fogadódélután (15:00-17:00, a Microsoft Teams-ben)
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Varga Tamás Matematikaverseny I. forduló
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Olasz nyelv OKTV I. forduló
„25 év Lippstadt”
25. jubileumi évfordulójához érkezett iskolánk és a lippstadti Marienschule cserekapcsolata. Ez alkalomból még különlegesebb ez a tanév. Negyed évszázaddal ezelőtt elindult a két ország, a két város, a két iskola között egy olyan kapcsolat, amely hamar barátsággá vált és mindkét fél azóta is szívén viselve gondosan ápolja.
Szeptember 11-én 22 izgatott „neumannos” diák várta, hogy begördüljön a német rendszámú busz, melyen 22 ugyanolyan izgatott német diák kukucskált ki az ablakon és kíváncsian találgatták, ki, kinek a partnere. Nagy volt az öröm a találkozáskor. A hosszú utazás ellenére mindenkinek sok mondanivalója volt. Másnap elkezdődtek a közös programok. Utazások, élmények, beszélgetések, éneklések, játékok, móka és kacagás. Voltunk a diósgyőri várban, ahol az íjászkodást is kipróbáltuk, Lillafüreden libegőztünk, megnéztük Eger belvárosát, bemutattuk az iskolánkat, elutaztunk Budapestre, kirándultunk Szilvásáradon. Nagyon tartalmasan töltöttük a hetet és mindeközben észre sem vettük, hogy egyre közelebb kerültünk egy máshoz és hogy mennyit tanultunk. A hét közepén a Marienschule igazgatónője, Frau van der Wal is meglátogatott minket és az iskolánkat. Külön öröm volt számunkra, hogy megtisztelt minket, hiszen ez az évforduló alkalmat adott a személyes megismerkedésre és a jubileumi ajándék átadására.
A hét nagyon hamar elrepült mindenki számára. Könnyes volt a búcsú vasárnap reggel az induláskor. Hosszan integetve néztük, ahogy kigurul a busz a parkolóból és egyre csak azt kiabáltuk, hogy viszontlátásra júniusban!