Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Oct
Iskolánk a Jdi-Jugend debattiert internationale- Vitázik a világ ifjúsága család tagja lett
2016. szeptemberében iskolánk bekerült Jdi-Jugend debattiert internationale- Vitázik a világ ifjúsága projektbe, versenybe. Az egész országból 16 iskola vehet részt ezen a nívós versenyen.
A Vitázik a világ ifjúsága (Jugend debattiert international) középiskolai tanulókat megszólító, német nyelvű nemzetközi vetélkedő, melyen Közép- és Kelet-Európa fiataljai mérik össze tudásukat. A vetélkedőre cseh, észt, lengyel, lett, litván, magyar, orosz (moszkvai és szentpétervári) valamint ukrán tanulók nevezhetnek be. 2016-tól Szlovákia és Szlovénia is részt vesz a projektben. A vetélkedő a Goethe Intézet, az Emlékezet, Felelősség és Jövő Alapítvány, a Közhasznú Hertie Alapítvány és a Külföldi Német Iskolák Központi Igazgatóságának közös projektje, melyet Magyarországon a Hanns-Seidel-Stiftung, az E.ON Hungária Zrt., a Konrad-Adenauer-Stiftung, a Magyarországi Németek Önkormányzata és az ELMŰ-ÉMÁSZ támogat. A Vitázik a világ ifjúsága az egyetlen olyan német nyelvű nemzetközi vetélkedő, amelynek keretében a különböző országok középiskolás tanulói vitakultúrájukat mérik össze. A vetélkedő célja annak elősegítése, hogy Közép- és Kelet-Európa fiataljai nézeteiket és álláspontjaikat megalapozottan és meggyőzően képviseljék, és eközben a német nyelvet, mint a vita eszközét egyre magasabb szinten használják. A vetélkedő tárgyát a német nyelven folytatott vita képezi, amely olyan témaköröket ölel fel, mint például az iskolai mindennapok, az alapvető emberi jogok, a történelem (különösen a történelmi igazságtalanságok feldolgozása) és különböző európai szintű kérdésfelvetések. A projektben 10. osztálytól vehetnek részt azok a tanulók, akik a Közös Európai Referenciakeretben meghatározott (legalább) B2 szintű német nyelv-tudással rendelkeznek.
Iskolánk két tanulója Sári Bertold József 10. B és Schnémann Marcell 12. c osztályos tanulók vettek részt sikeresen 2017. március 10. a regionális versenyen. Sári Bertold József 3 hetes németországi ösztöndíjat nyert Jdi- Vitázik a világ ifjúsága verseny keretén belül.