Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Lezárt pályázatok (Youngbusiness.net 3) - Tréning fiataloknak

A napokban zajlik a Leonardo Youngbusiness.net.3 program sepsiszentgyörgyi rendezvénye. Ennek keretében középiskolások, illetve fiatal vállalkozók vagy vállalkozni óhajtók számára tartanak ingyenes tréninget.

Amint a programra pályázó, illetve lebonyolító Covimm Cosulting Kft. vezetője, Varga Berde Mária elmondta, az egri Neumann János Középiskola és Kollégium, valamint a Neumann Ifjúsági Vállalkozói Központ és Oktatási Centrum partnersége révén tudtak bekapcsolódni a programba. Kolman Miklós és Busi Lajos révén első nap a tréning elemeit ismertette a megjelent öt középiskola, illetve a tanfelügyelőség képviselője. Az ő feladatuk lesz, hogy a program egyik elemeként a középiskolás diákok számára ismertté tegyék: már az iskola padjaiból kikerülve vállalkozni lehet, egzisztenciateremtésről pedig már az iskola padjaiban hasznos gondolkodni, mi több, érdemes olyan szakirányú ismereteket szerezni, melyek a diák személyes érdeklődési körének is megfelelnek. Ugyanakkor cél a vállalkozói ismeretek meghonosítása, fejlesztése az iskolákban.

A program második részeként egy kilencfős, jobbára egyetemistákból álló csapat a Berde Mózes Szakközépiskola számítógép-laboratóriumában kapcsolódott be a tréningbe. A kétéves futamidő alatt a résztvevők önismereti tréninget végeznek, esettanulmányokat elemeznek, üzleti ötleteket fogalmaznak meg, stratégiákat terveznek, majd eljutnak egy üzleti terv készítéséig. A program konkrét, megvalósítható vállalkozás kapcsán a tanácsadást is magában foglalja. A résztvevők közül például ketten már tervezett elképzelésükhöz gyűjtenek ismereteket, a kézművesség területén szeretnének vállalkozást indítani.