Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Lezárt pályázatok (Youngbusiness.net 3) - Tréning fiataloknak

A napokban zajlik a Leonardo Youngbusiness.net.3 program sepsiszentgyörgyi rendezvénye. Ennek keretében középiskolások, illetve fiatal vállalkozók vagy vállalkozni óhajtók számára tartanak ingyenes tréninget.

Amint a programra pályázó, illetve lebonyolító Covimm Cosulting Kft. vezetője, Varga Berde Mária elmondta, az egri Neumann János Középiskola és Kollégium, valamint a Neumann Ifjúsági Vállalkozói Központ és Oktatási Centrum partnersége révén tudtak bekapcsolódni a programba. Kolman Miklós és Busi Lajos révén első nap a tréning elemeit ismertette a megjelent öt középiskola, illetve a tanfelügyelőség képviselője. Az ő feladatuk lesz, hogy a program egyik elemeként a középiskolás diákok számára ismertté tegyék: már az iskola padjaiból kikerülve vállalkozni lehet, egzisztenciateremtésről pedig már az iskola padjaiban hasznos gondolkodni, mi több, érdemes olyan szakirányú ismereteket szerezni, melyek a diák személyes érdeklődési körének is megfelelnek. Ugyanakkor cél a vállalkozói ismeretek meghonosítása, fejlesztése az iskolákban.

A program második részeként egy kilencfős, jobbára egyetemistákból álló csapat a Berde Mózes Szakközépiskola számítógép-laboratóriumában kapcsolódott be a tréningbe. A kétéves futamidő alatt a résztvevők önismereti tréninget végeznek, esettanulmányokat elemeznek, üzleti ötleteket fogalmaznak meg, stratégiákat terveznek, majd eljutnak egy üzleti terv készítéséig. A program konkrét, megvalósítható vállalkozás kapcsán a tanácsadást is magában foglalja. A résztvevők közül például ketten már tervezett elképzelésükhöz gyűjtenek ismereteket, a kézművesség területén szeretnének vállalkozást indítani.