Apr
Költészet napja
Mar
Tavaszi szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap: március 31., szünet utáni első tanítási nap: április 7.)
Felvételi jegyzék (ideiglenes rangsor) közzététele
Március 15. - Nemzeti ünnep
Mar
Curie kémiaverseny területi forduló (14:00)
Informatika (Programozás) OKTV döntő
Mar
Zrínyi Ilona matematikaverseny (14:00)
„Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét
 „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét (március 1-5)
Lezárt pályázatok (Youngbusiness.net 3) - Tréning fiataloknak

A napokban zajlik a Leonardo Youngbusiness.net.3 program sepsiszentgyörgyi rendezvénye. Ennek keretében középiskolások, illetve fiatal vállalkozók vagy vállalkozni óhajtók számára tartanak ingyenes tréninget.

Amint a programra pályázó, illetve lebonyolító Covimm Cosulting Kft. vezetője, Varga Berde Mária elmondta, az egri Neumann János Középiskola és Kollégium, valamint a Neumann Ifjúsági Vállalkozói Központ és Oktatási Centrum partnersége révén tudtak bekapcsolódni a programba. Kolman Miklós és Busi Lajos révén első nap a tréning elemeit ismertette a megjelent öt középiskola, illetve a tanfelügyelőség képviselője. Az ő feladatuk lesz, hogy a program egyik elemeként a középiskolás diákok számára ismertté tegyék: már az iskola padjaiból kikerülve vállalkozni lehet, egzisztenciateremtésről pedig már az iskola padjaiban hasznos gondolkodni, mi több, érdemes olyan szakirányú ismereteket szerezni, melyek a diák személyes érdeklődési körének is megfelelnek. Ugyanakkor cél a vállalkozói ismeretek meghonosítása, fejlesztése az iskolákban.

A program második részeként egy kilencfős, jobbára egyetemistákból álló csapat a Berde Mózes Szakközépiskola számítógép-laboratóriumában kapcsolódott be a tréningbe. A kétéves futamidő alatt a résztvevők önismereti tréninget végeznek, esettanulmányokat elemeznek, üzleti ötleteket fogalmaznak meg, stratégiákat terveznek, majd eljutnak egy üzleti terv készítéséig. A program konkrét, megvalósítható vállalkozás kapcsán a tanácsadást is magában foglalja. A résztvevők közül például ketten már tervezett elképzelésükhöz gyűjtenek ismereteket, a kézművesség területén szeretnének vállalkozást indítani.