Újabb DSD (Deutsches Sprachdiplom) felső, és középfokú német nyelvvizsgák születtek a Neumannban!
Már a 7. „DSD-generáció” tette le sikeresen a német állam által finanszírozott, DSD Német Tartományi Kulturális Miniszterek Tanácsának felső-, ill. középfokú nyelvvizsgáját a 2015/2016-os tanévben, amit ma Heves megyében egyedül a Neumann kínál a diákjainak.

2 évvel ezelőtt, a 10. év végén boldogan vették tudomásul a tanulók a DSD-programba való bejutást, s nagy izgalommal, elvárásokkal várták a kezdést. Kemény munka, kitartás, néha egy kis kétségbeesés, olykor könnyes „azért sem adom fel” jellemezte a felkészülés idejét. Prezentáció téma kidolgozása, un. Cluster témák feldolgozása és sok hallás,- és olvasásértés feladatok, új szavak, kifejezések tanulása töltötte ki a mindennapjaikat. Folyosókon, szünetekben gyakran lehetett hallani a DSD-es tanulók beszélgetését. „te hol tartasz, kész vagy már a prezivel?”

S végre eljött várva várt nagy nap! 2015. 12.02. megírták a tanulók az írásbeli nyelvvizsgát, majd 2016.01.11.-12.-én végre bemutathatták a prezentációjukat, és egy kapott témán keresztül, amelyre 20 perc alatt készültek fel, mutatták meg elmélyített tudásukat, hogy készek bármilyen témáról magas nyelvi szinten, problémaorientáltan beszélni, vitázni a vizsgabizottsággal. A szóbeli vizsga-eredményüket megismerve a diákok, izgatottan várták az írásbeli eredményt. Szerencsére ebben a tanévben nem kellett április közepéig várni, mert az elért pontok aránylag hamar felkerültek az ISAS oldalra. Az eredményeket megtudva a tanulók sokféleképpen reagáltak: Hurrá, vagy „ezt nem hiszem el”, esetleg „Atyaég!”, néha könnyes szemek, stb.

Sikeres DSD nyelvvizsgát tettek az alábbi tanulók (név, osztály, elért szint):

1. Bajkor Fanni

16. Vasvári Dorottya

17. Vladár Veronika Fanni

B2

Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő tanáraiknak: Karacs Rudolfné tanárnőnek és Csutorás Ferenc tanár úrnak!