Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
3. és 8. hely a PENdroid programozási versenyen

Második alkalommal nevezhettek középiskolások a Pannona Egyetem Nagykanizsai Kampusza által szervezett informatikai versenyre. A döntőbe jutott tíz csapat január 29-én pénteken mérte össze tudását.

Az ország minden részéből jelentkeztek csapatok. A zsűri a legjobb tízet juttatta a döntőbe, köztük két neumannos csapatot is.

A verseny szervezőinek egyik célja, hogy a tehetséges középiskolai diákokat már junior tagként bekapcsolják az egyetemen futó PENdroid Informatikai Tehetséggondozó Programba. „A diákok a középiskolában nem tanulnak android programozást, úgyhogy igazából vagy saját maguk fejlesztik magukat, vagy hogyha van egy olyan tanár, aki felkarolja őket, segíti őket, ő tudja ezeket megtanítani. Ez az a hely, ahol össze tudják mérni magukat a többiekkel, hogy is állnak ezzel kapcsolatban, mi az amit elértek, mi az amit még el tudnának érni a későbbiekben a többiekkel összehasonlítva magukat” - mondta Holczinger Tibor, a PEN egyetemi docense.

A csapatok egy előre elkészített applikációval és a helyszínen néhány óra alatt létrehozott fejlesztéssel mérték össze tudásukat.

A döntőben a Váradi Péter (12.B), Sipeki Dávd (12.B) és Zsemberi Dániel (10.D) alkotta Kung Fury a 3. helyen, az Árvai Dániel (12.B), Sály Márió (11.I), Ádám Szilárd (11.I) és Petrik Dávid (11.I) alkotta Mákosguba csapat pedig a 8. helyen végzett.

Gratulálunk a mobil telefont programozni tudó diákjainknak!